13. kolejka 1. ligi: GKS Jastrzębie Zdrój - Wigry Suwałki 1-0 (1-0)

22 października na Stadionie Miejskim w Jastrzębich Zdroju odbył się pojedynek 13. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Jastrzębie i Wigier. Starcie zakończyło się zwycięstwem GKS-u Jastrzębie 1-0. Na stadionie stawiło się 1 396 widzów.

13. kolejka Polska - 1. liga
2019-10-22 18:00 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 1396 | Arbiter: M. Złotnicki
GKS Jastrzębie Zdrój
Wigry Suwałki
1
0
J. Wróbel 35'

Drużyna Wigier przed meczem zajmowała 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Wigier wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Dominikowi Szczęchowi z GKS-u Jastrzębie. Była to 15. minuta meczu.

Jedynego gola meczu strzelił Jakub Wróbel dla drużyny GKS-u Jastrzębie. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki GKS-u Jastrzębie.

Na drugą połowę zespół Wigier wyszedł w zmienionym składzie, za Szymona Łapińskiego wszedł Michał Żebrakowski. Między 47. a 70. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom GKS-u Jastrzębie oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 71. minucie za Dominika Szczęcha wszedł Rafał Adamek. W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jakuba Wróbla z GKS-u Jastrzębie, a w 82. minucie Dawida Sołdeckiego z drużyny przeciwnej. W 80. minucie Kamil Sabillo został zmieniony przez Abdoulaye Diallo, a za Grzegorza Aftykę wszedł na boisko Oskar Fürst, co miało wzmocnić drużynę Wigier. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kamila Jadacha na Kamila Szymurę oraz Marka Mroza na Adama Żaka.

Dominik Kąkolewski
64′ Michał Bojdys
Dawid Sołdecki82′
57′ Marek Mróz
Robert Bartczak
Łukasz Norkowski
Joel Huertas Cornudella70′
15′ Dominik Szczęch
Szymon Łapiński
 35′ 75′ Jakub Wróbel
Kamil Sabiłło

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze GKS-u Jastrzębie obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.