13. kolejka 1. ligi: Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 3-0 (2-0)

W meczu 13. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 23 października, drużyna Chrobry wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 3-0 (2-0). Mecz na Stadion GOS w Głogowie obejrzało 949 widzów.

D. Kowalczyk 90'

Drużyna Chrobry przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chrobry w 14. minucie spotkania, gdy Adrian Benedyczak zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chrobry w 40. minucie spotkania, gdy Oliver Praznovsky zdobył z karnego drugą bramkę. W 43. minucie żółtą kartką został ukarany Jakub Sinior, zawodnik gości.

Na drugą połowę zespół Zagłębia Sosnowiec wyszedł w zmienionym składzie, za Kacpra Radkowskiego, Stanislava Bilenkiego weszli Plamen Krachunov, Patryk Mularczyk. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jakub Sinior osłabiając drużynę Zagłębia Sosnowiec. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 43. minucie.

W 74. minucie Miłosz Kozak zastąpił Damiana Piotrowskiego.

Dopiero w drugiej połowie Damian Kowalczyk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chrobry, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku starcia. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Rafał Grzelak
 40′ (k.) Oliver Práznovský
Jakub Sinior43′ 68′
 14′ Adrian Benedyczak
Stanislav Bilenkyi
Mikołaj Lebedyński
Fabian Piasecki

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Zagłębia Sosnowiec przyznał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Drużyna Chrobry w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.