Reklama

Reklama

1. liga. Zbigniew Smółka przedłużył kontrakt z Chojniczanką

​Zbigniew Smółka przedłużył kontrakt z zajmującą ostatnie miejsce w piłkarskiej pierwszej lidze Chojniczanką. 48-letni szkoleniowiec podpisał umowę z zespołem z Chojnic do 30 czerwca 2021 roku.

Smółka prowadzi Chojniczankę od 6 listopada, kiedy zastąpił Czecha Josefa Petrika. W 22 spotkaniach ostatnia w tabeli "Chojna" zdobyła tylko 19 punktów i do bezpiecznej 15. lokaty traci sześć.

Reklama

"Przez kilka miesięcy trener Smółka pokazał, że potrafi odpowiednio kierować zespołem i rozwijać zawodników. W momencie rozpoczęcia współpracy postawiliśmy przed nim pewne założenia i widzimy, że drużyna postawiła od tego momentu duży krok do przodu. Poza tym przerwa między sezonami będzie bardzo krótka i należy myśleć nie tylko o tym, co będzie w najbliższych tygodniach, ale także w dalszej perspektywie. Zależy nam na stabilizacji, dlatego już dzisiaj zdecydowaliśmy się na przedłużenie naszej współpracy" - tłumaczył na oficjalnej stronie internetowej wiceprezes klubu Jarosław Klauzo.

W dziewięciu pierwszych meczach rundy wiosennej ekipa z Chojnic rywalizować będzie na wyjeździe. Na początku Chojniczanka zmierzyła się z oboma spadkowiczami z Ekstraklasy - najpierw pokonała w Niecieczy 2-1 Bruk-Bet Termalikę, a w drugim spotkaniu uległa w Legnicy Miedzi 2-5.

W inauguracyjnym meczu po wznowieniu rozgrywek podopieczni trenera Smółki zmierzą się we wtorek w Niepołomicach z Puszczą.

Dowiedz się więcej na temat: Zbigniew Smółka | Chojniczanka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje