Reklama

Reklama

1. liga. Zawodnicy Warty Poznań zgodzili się na obniżkę płac

Walczący o awans do ekstraklasy piłkarze Warty Poznań zgodzili się na obniżkę swoich płac o 50 procent w związku z zawieszeniem rozgrywek z powodu koronawirusa - poinformował w poniedziałek klub. Redukcja zarobków dotknęła także pracowników i trenerów akademii.

W piątek władze Pierwszej Ligi Piłkarskiej zarekomendowały solidarne zmniejszenie wynagrodzeń piłkarzy we wszystkich klubach w związku z zawieszeniem rozgrywek. Szefowie wicelidera zaplecza ekstraklasy zdecydowali się na ten krok w porozumieniu z przedstawicielami drużyny. Właściciel zespołu Bartłomiej Farjaszewski przyznał, że piłkarze podeszli ze zrozumieniem do obecnej sytuacji.

"Swojska banda, jak mówi się na nasz zespół, znów stanęła na wysokości zadania. Tym razem nie na boisku, ale poza nim, w obliczu kryzysu wywołanego pandemią. Zawodnicy, trenerzy, a także pracownicy klubu pokazali, że Warta Poznań jest dla nich czymś więcej niż tylko miejscem pracy. Po krótkich rozmowach ustaliliśmy, że przez najbliższe miesiące zespół i sztab trenerski otrzymają połowę pensji, a pracownicy oraz trenerzy klubowej akademii - o jedną czwartą mniej. Dziękuję im za wyrozumiałość i odpowiedzialność. Wierzę w to, że wspólnie przetrwamy ten trudny czas" - powiedział Farjaszewski cytowany na oficjalnej stronie klubowej.

Reklama

Po decyzji zawieszającej rozgrywki piłkarze Warty rozjechali się do domów. Trenują teraz indywidualnie według szczegółowego planu, opracowanego przez sztab szkoleniowy. W klubowej akademii możliwości trenowania w grupach zostało pozbawionych blisko 300 młodych zawodników.

Kapitan "zielonych" Bartosz Kieliba liczy, że decyzja jego kolegów pomoże przetrwać klubowi w trudnym momencie.

"Nie będę pewnie oryginalny, gdy powiem, że wszyscy jesteśmy świadomi tego, co dzieje się wokół nas, jak wygląda teraz życie nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach na świecie. Ciężkie chwile przeżywa każdy z nas, a problemy dotykają sport i piłkę nożną. Wiedzieliśmy, że w trzeba wypracować jakieś rozwiązanie, które przez najbliższe miesiące pozwoli utrzymać stabilność klubu" - zaznaczył.

Warta po 22 kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co lider - Podbeskidzie Bielsko-Biała (43). Do ekstraklasy awans wywalczą dwa najlepsze zespoły po rundzie zasadniczej oraz zwycięzca dwustopniowych barażów, w których wezmą udział ekipy z miejsc 3-6.

autor: Marcin Pawlicki 

lic/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL