Reklama

Reklama

1. liga: Zawisza Bydgoszcz bez licencji

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN podjęła w czwartek decyzję, w myśl której Zawisza Bydgoszcz nie zagra w 1. lidze. Odwołanie klubu zostało pozostawione bez rozpoznania z uwagi na niespełnianie wymogów formalnych przewidzianych w Podręczniku Licencyjnym.

"Mając na uwadze nierozpoznanie ze względów na braki formalne odwołania klubu Zawisza Bydgoszcz, decyzja nr 14/1 Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 30 maja 2016 roku o nieprzyznaniu klubowi Zawisza Bydgoszcz licencji na rozgrywki I ligi w sezonie 2016/2017 pozostała w mocy" - napisano w komunikacie.

Decyzja ta oznacza, że bydgoszczanie opuszczają 1. ligę, ale jak zaznaczono w komunikacie, nie wyklucza to możliwości ubiegania się przez klub o licencję na udział w rozgrywkach II ligi w sezonie 2016/2017.

Zawisza zgody na grę na zapleczu Ekstraklasy nie otrzymał już w pierwszym terminie; powodem odmowy był m.in. brak opinii i raportu biegłego rewidenta z badania sprawozdania finansowego za ostatni rok obrotowy. Klub miał czas pięciu dni na odwołanie i takowe złożył, ale jak się okazało nie zawierało ono wymaganych dokumentów.

Reklama

W wyniku decyzji Komisji Odwoławczej zmienia się także sytuacja innych klubów. Nie odbędą się mecze barażowe o udział w rozgrywkach 1. ligi, które miały być rozegrane przez zespoły MKS Kluczbork i Wisły Puławy. Pierwszy z nich, mimo zajęcia 15. miejsca w tabeli w przyszłym sezonie nadal występować będzie na zapleczu ekstraklasy. Drugi także dostanie taką szansę, o ile spełni warunki i otrzyma licencję na udział w tych rozgrywkach.

Końcowa tabela 1. ligi sezonu 2015/2016


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL