Reklama

Reklama

1. liga. Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 1-3. Niewiarygodny błąd sędziów

Odra Opole w piątkowy wieczór odniosła zwycięstwo w Sosnowcu, niezwykle ważne w walce o utrzymanie w 1. lidze. Goście wygrali, mimo że niesłychany błąd na ich niekorzyść popełnił sędzia.

Odra prowadziła już od piątej minuty po bramce znanego z ekstraklasowych boisk Arkadiusza Piecha.

W 55. minucie doszło do kuriozalnej sytuacji. Piech przejął piłkę zagrywaną do tyłu przez rywala, minął bramkarza i podwyższył na 2-0. Ale...

Fatalnie zaspali w tej sytuacji sędziowie. Liniowy natychmiast uniósł w górę chorągiewkę, będąc przekonanym, że piłkę do stojącego za obrońcami Piecha zagrywał któryś z jego partnerów.

Sędzia główny Piotr Urban pewnie też nie widział dokładnie całej sytuacji, bo zgodził się z sugestią asystenta.

Reklama

Osaczony przez piłkarzy Odry arbiter sam już nie wiedział, co się stało, ale nie zdecydował się na zmianę decyzji i bramki nie uznał.

Na jego szczęście Odra wygrała 3-1, a Piech strzelił jeszcze jednego gola.

- To duży błąd, ale wygraliśmy mecz i nie mamy pretensji do sędziego. Myślałem, że bramka będzie uznana, jednak takie rzeczy się zdarzają, szkoda - mówił po meczu Arkadiusz Piech w rozmowie z Polsatem Sport.

Po tym zwycięstwie Odra jest o dwa punkty nad strefą spadkową. O trzy punkty więcej ma Zagłębie.

1. liga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

#POMAGAMINTERIA 1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki. Sprawdź szczegóły >>>

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama