Reklama

Reklama

1. liga. Wojciech Kowalewski nowym prezesem Stomilu Olsztyn

Były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski Wojciech Kowalewski jest od poniedziałku nowym prezesem pierwszoligowego Stomilu Olsztyn. Ma wzmocnić klub pod względem sportowym. Celem Stomilu będzie walka o baraże do ekstraklasy.

O zmianie na stanowisku prezesa zarządu Stomilu Olsztyn S. A. poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej właściciel i przewodniczący rady nadzorczej klubu Michał Brański. Jak tłumaczył, wynika to z nowych wyzwań stojących przed klubem.

Reklama

Według Brańskiego dotychczasowy prezes Robert Jurga był zakontraktowany na sześć miesięcy, w ciągu których przeprowadzono reorganizację pracy w klubie. Jak ocenił, był to dobry okres, a za sukces należy uznać m.in. pozyskanie nowych sponsorów, wzrost sprzedaży biletów w ujęciu rok do roku czy osiem transmisji telewizyjnych meczów Stomilu.

Brański podkreślił, że teraz klub musi skupić się na sprawach sportowych, na okienku transferowym, na tym jak przepracować okres zimowy, żeby wejść dobrze w rundę wiosenną i walczyć o cele stawiane przed sezonem, czyli baraże do ekstraklasy.

"Nie jest to cel absolutny, ale chcielibyśmy zapewnić wszystkim kibicom w Olsztynie i na Warmii i Mazurach emocje związane z tym, że nasz zespół będzie walczył o tę realną szansę, o ten skok w górę" - powiedział.

Przypomniał, że Wojciech Kowalewski cieszy się renomą w środowisku piłkarskim, był nie tylko utytułowanym zawodnikiem, ale również miał okazję "podglądać pracę najwyższej klasy trenerów i współdecydować".

Kowalewski, dziękując za nominację, przyznał, że ma świadomość wyzwań, które stoją przed klubem i zespołem.

"Wierzę w to, że grą zespołową uda nam się osiągnąć zakładane cele. Dla mnie jest to nowe doświadczenie i wyzwanie. Zespół zawsze będzie stał dla mnie na pierwszym miejscu. Dobre funkcjonowanie zespołu jest gwarancją sukcesu" - powiedział.

Nowy prezes dodał, że w najbliższym czasie spotka się z trenerem Piotrem Zajączkowskim, żeby omówić sprawy związane z okresem przygotowawczym, w tym planowane wzmocnienia zespołu.

Kowalewski to były bramkarz, reprezentant Polski, uczestnik ME w 2008 r. Był zawodnikiem m.in.: Legii Warszawa, Szachtara Donieck i Spartaka Moskwa. Po zakończeniu w 2012 r. kariery zajmował się m.in. promocją sportu wśród dzieci i młodzieży, był członkiem sztabu szkoleniowego warszawskiej Legii oraz reprezentacji Polski U-20 trenera Jacka Magiery, występuje jako telewizyjny komentator piłkarski.

Piłkarze Stomilu z 26 punktami po 20 kolejkach zajmują 11. miejsce w tabeli 1. ligi piłkarskiej.

Autor: Marcin Boguszewski

Wyniki, terminarz i tabela 1. ligi

Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Kowalewski | Stomil Olsztyn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje