Reklama

Reklama

1. liga. Węglewski za Derbina w GKS Bełchatów

Marcin Węglewski zastąpi na stanowisku pierwszego trenera piłkarzy GKS Bełchatów Artura Derbina, który rozstał się z pierwszoligowym klubem w miniony czwartek. Nowy szkoleniowiec zadebiutuje we wtorkowym meczu z Sandecją Nowy Sącz w Bełchatowie.

O nowej funkcji Węglewskiego GKS poinformował w poniedziałek. Przez ponad dwa lata szkoleniowiec był dyrektorem sportowym klubu.

42-letni trener w przeszłości był asystentem pierwszego trenera w Widzewie Łódź, Jagiellonii Białystok, Polonii Warszawa, Ruchu Chorzów, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Pogoni Szczecin i Termalice Bruk-Bet Nieciecza. W tym ostatnim klubie w 2017 r. pełnił także funkcję pierwszego szkoleniowca.

Węglewski zastąpił Derbina, który z piłkarzami GKS pracował dwa lata. Przed rokiem wywalczył z drużyną awans do 1. ligi. Jego kontrakt został rozwiązany w miniony czwartek za porozumieniem stron.

We wtorek GKS zagra na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz. Dla obu ekip będzie to pierwsze spotkanie po wznowieniu pierwszoligowych rozgrywek, przerwanych ze względu na pandemię koronawirusa.

GKS po 22 rozegranych kolejkach z 25 punktami zajmuje 15. miejsce w tabeli, ostatnie gwarantujące utrzymanie. 

Autor: Bartłomiej Pawlak

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama