Reklama

Reklama

1. liga. Warta Poznań przerwała złą passę. "Bardzo potrzebne zwycięstwo"

- Zwycięstwo było nam bardzo potrzebne - przyznał trener piłkarzy pierwszoligowej Warty Poznań Piotr Tworek po wyjazdowej wygranej w piątek z Zagłębiem Sosnowiec 2-0. - Mieliśmy ostatnio problemy z wygrywaniem, dużo o tym rozmawialiśmy i daliśmy dziś odpowiedź na boisku - dodał.

Przyznał, że jego drużyna - trzecia w tabeli - była po ostatnich wynikach zła i rozdrażniona. Warta przegrała dwa ostatnie mecze u siebie.

- Bo uciekało nam coś, na co ciężko pracowaliśmy. Dlatego w Sosnowcu bardzo chcieliśmy wygrać, niezależnie od liczby bramek i przebiegu spotkania. Choć byliśmy zespołem przeważającym na boisku, to dostrzegłem też taką chęć wygrania z samym sobą, bo ostatnio mieliśmy problemy z odnoszeniem zwycięstw. Zespół ma jeden cel i będziemy do niego dążyć do ostatniego meczu - ocenił szkoleniowiec walczącej o awans do ekstraklasy Warty.

Reklama

Zespół z Poznania jest wciąż trzeci, ale do dwóch punktów zmniejszył stratę do drugiej Stali Mielec, która w piątek uległa w Nowym Sączu Sandecji 1-2.

Dwie najlepsze drużyny awansują do Ekstraklasy bezpośrednio, a trzecią wyłonią dwustopniowe baraże z udziałem ekip z miejsc 3-6.

Trener gospodarzy Krzysztof Dębek przyznał, że po porażce jego drużyna znalazła się w nieciekawej sytuacji.

- Wypada tylko przeprosić kibiców za naszą postawę, szczególnie w drugiej połowie, ale też obiecać, że dopóki są matematyczne szanse nikt broni nie złoży i będziemy walczyć o utrzymanie - powiedział.

Jego zdaniem do 40. minuty Zagłębie realizowało plan na mecz.

- Boli to, że potem, po straconej bramce, wszystko się rozsypało. Gdyby Warta schodziła na przerwę z dwu-, trzybramkowym prowadzeniem, to nie moglibyśmy mieć pretensji - zaznaczył.

Sosnowiczanie po spadku z Ekstraklasy rok temu teraz są mocno zagrożeni opuszczeniem jej zaplecza. Do rozegrania pozostały im trzy mecze.

Piotr Girczys

1.liga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama