1. liga: Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-0 (0-0)

28 lipca na Stadionie Groclinu Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się starcie rozgrywek polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Warty a Bruk-Bet Termalicy. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Warty 1-0, który wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 837 widzów.

Polska - 1. liga
2020-07-28 20:40 | Stadion: Stadion Groclinu Dyskobolii | Widzów: 837 | Arbiter: S. Jarzebak
Warta Poznań
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1
0
M. Jakóbowski 61'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Piotrowi Wlaźle z Bruk-Bet Termalicy. Była to 19. minuta spotkania.

W 55. minucie za Florina Purecego wszedł Michal Bezpalec. W tej samej minucie w drużynie Bruk-Bet Termalicy doszło do zmiany. Matej Jelić wszedł za Patrika Mišáka.

Jedyną bramkę meczu zdobył Michał Jakóbowski dla zespołu Warty. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Od 70. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Warty i jedną drużynie przeciwnej. W 75. minucie Marcin Wasielewski został zmieniony przez Martina Mikoviča, co miało wzmocnić drużynę Bruk-Bet Termalicy. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Janickiego na Adriana Laskowskiego oraz Łukasza Spławskiego na Gracjana Jarocha.

Mateusz Grzybek
90′ Aleks Ławniczak
Artiom Putiwcew
 61′ 70′ Michał Jakóbowski
Marcin Wasielewski
Robert Janicki
Roman Gergel
Mateusz Kupczak
Vlastimir Jovanović
85′ Mariusz Rybicki
Patrik Mišák
77′ Łukasz Trałka
Florin Flavius Purece
Łukasz Spławski
Piotr Wlazło19′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Warty w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.