1. liga. Stal Mielec pokonała dotychczasowego lidera Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1

W szlagierze 20. kolejki 1. ligi piłkarskiej - ostatniej w tym roku - Stal Mielec pokonała u siebie dotychczasowego lidera Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 i co najmniej do niedzieli będzie na pierwszym miejscu. Tego dnia Warta Poznań podejmie Wigry Suwałki.

I liga - zobacz wyniki, strzelców, terminarz i tabelę

Utrzymujący wysoką formę w listopadzie piłkarze Stali już po kwadransie prowadzili 2:0. Bramki zdobyli Mateusz Żyro i Mateusz Mak. "Górale" tuż przed przerwą strzelili kontaktowego gola, kiedy rzut karny wykorzystał Łukasz Sierpina, ale nie zdołali doprowadzić do remisu.

Mielczanie wygrali po raz czwarty z rzędu i awansowali na pozycję lidera. O tym, czy spędzą na niej zimę, rozstrzygnie niedzielny mecz Warty z Wigrami.

Obecnie Stal ma 38 punktów, a Warta i Podbeskidzie - po 37.

Wciąż nie wiedzie się zamykającej tabelę Chojniczance. Tym razem drużyna z Chojnic przegrała u siebie z beniaminkiem Olimpią Grudziądz 1-3.

Chojniczanka czeka na zwycięstwo od dwóch miesięcy - od meczu 29 września z GKS Jastrzębie (3-1). W listopadzie doznała pięciu porażek z rzędu i ma tylko 16 punktów.

To ostatnia kolejka przed zimową przerwą. Rozgrywki zostaną wznowione na przełomie lutego i marca.

20. kolejka Polska - 1. liga
2019-11-30 12:40 | Stadion: Stadion MOSiR | Widzów: 2929 | Arbiter: T. Marciniak
Filip Modelski77′
 13′ Mateusz Żyro
Kornel Osyra7′
Łukasz Janoszka
Karol Danielak
 15′ Mateusz Mak
Rafał Figiel
Bartosz Nowak
Adrian Rakowski
Josip Šoljić
Konrad Sieracki
81′ Grzegorz Tomasiewicz
Łukasz Sierpina  43′ (k.)
82′ Maciej Urbańczyk