Reklama

Reklama

1. liga: Sensacyjne zwycięstwo Polonii Bytom z Flotą

Sensacją zakończył się mecz ostatniej w tabeli Polonii Bytom z prowadzącą Flotą Świnoujście! Bytomianie wygrali z liderem 2-1, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Sensacją zakończył się mecz ostatniej w tabeli Polonii Bytom z prowadzącą Flotą Świnoujście! Bytomianie wygrali z liderem 2-1, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w sezonie.

1. liga: Wyniki, strzelcy, tabela. NA ŻYWO

Gospodarze sprawiali lepsze wrażenie w pierwszych minutach, później zaatakowała Flota. W 30. minucie na boisku pojawił się Bartłomiej Setlak, który zmienił kontuzjowanego Laskowskiego i już dwie minuty później dał Polonii prowadzenie. W 65. minucie na 2-0 podwyższył Bartosz Nowak.

Kontaktowego gola dla faworytów strzelił pięć minut później Bartosz Śpiączka, ale na więcej Floty nie było już stać i sensacja stała się faktem.

Reklama

Flota przegrała czwarty ligowy mecz z rzędu. Jeszcze w listopadzie uległa Zawiszy Bydgoszcz (0-3) i Termalice Bruk-Bet Nieciecza (0-4). Przed tygodniem natomiast musiała uznać wyższość Olimpii Grudziądz (1-2).

W innym niedzielnym meczu GKS Tychy zremisował z Zawiszą Bydgoszcz 2-2. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale rywale odrabiali straty. W 37. minucie na boisku pojawił się pies. Złapał go pomocnik GKS Piotr Rocki, ale został ugryziony. Receptą na czworonoga okazała się piłka, którą ochroniarze wykorzystali, by zwabić zwierzę na trybuny.

W 19. kolejce rozegranie aż trzech meczów uniemożliwiły opady śniegu. Przełożono spotkania Dolcan Ząbki - Olimpia Grudziądz, Sandecja Nowy Sącz - Termalica Bruk-Bet Nieciecza i Okocimski Brzesko - Bogdanka Łęczna. W pozostałych sześciu padło 11 bramek, a sędziowie pokazali 23 żółte i dwie czerwone kartek. Na stadionach zasiadło około 15,1 tys. widzów, z czego połowa w Gdyni.

Niedzielne mecze 1. ligi

Polonia Bytom - Flota Świnoujście  2-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Bartłomiej Setlak (32-wolny), 2-0 Bartosz Nowak (65), 2-1 Bartosz Śpiączka (70).

Żółta kartka - Polonia Bytom: Kamil Białkowski, Daniel Pietrycha. Flota Świnoujście: Bartłomiej Niedziela, Bartosz Śpiączka.

Sędzia: Grzegorz Jabłoński (Kraków). Widzów 1 190.

GKS Tychy - Zawisza Bydgoszcz  2-2 (1-1)

Bramki: 1-0 Bartłomiej Babiarz (33), 1-1 Michał Płonka (40-głową), 2-1 Marcin Ściański (53-głową), 2-2 Paweł Abbott (75).

Żółta kartka - GKS Tychy: Adrian Chomiuk, Mateusz Kupczak, Ivica Zunic. Zawisza Bydgoszcz: Kamil Drygas.

Sędzia: Marek Karkut (Warszawa). Widzów 500.

Warta Poznań - GKS Katowice  0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Grzegorz Fonfara (39), 0-2 Deniss Rakels (54).

Żółta kartka - Warta Poznań: Wojciech Wilczyński, Marcin Trojanowski. GKS Katowice: Jarosław Ratajczak, Dominik Sadzawicki.

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin). Widzów 1 000.  

Sandecja Nowy Sącz - Termalica Bruk-Bet Nieciecza, przełożony

Okocimski Brzesko - Bogdanka Łęczna, przełożony

Dolcan Ząbki - Olimpia Grudziądz, przełożony

Reklama

Reklama

Reklama