Reklama

Reklama

1. liga. Ryszard Komornicki odszedł z GKS-u Tychy

Ryszard Komornicki odszedł z walczącego o baraże do Ekstraklasy GKS-u Tychy. Wiosną był krótko trenerem piłkarzy tego klubu, a od niespełna roku - dyrektorem sportowym.

Komornicki w lipcu 2019 został dyrektorem. W marcu 2020 zastąpił na stanowisku szkoleniowca drużyny innego byłego reprezentanta Polski Ryszarda Tarasiewicza, tuż po ligowej wyjazdowej porażce z Chrobrym Głogów 1-5.

Tarasiewicz prowadził GKS od 10 października 2017.

10 marca Komornicki jako nowy trener zadebiutował w ćwierćfinale Pucharu Polski, który jego zespół u siebie przegrał po dogrywce z Cracovią 1-2. Potem rozgrywki piłkarskie zostały przerwane z powodu pandemii koronawirusa.

W sumie, łącząc oba stanowiska, poprowadził tyszan w czterech spotkaniach, żadnego nie wygrał. W lidze pod jego kierunkiem GKS u siebie zremisował z Zagłębiem Sosnowiec 1-1, przegrał z Chojniczanką Chojnice 1-2 i Stalą Mielec 2-4.

Reklama

Z funkcji trenera zrezygnował 15 czerwca, a jego obowiązki przejęli asystenci - Tomasz Horwat i Jarosław Zadylak.

W środę umowa Komornickiego została rozwiązana za porozumieniem stron.

Wieczorem tyszanie podejmą Bruk-Bet Termalicę Nieciecza w meczu 29. kolejki. Przed tym meczem zajmują siódme miejsce w tabeli.

Piotr Girczys

1. liga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama