1. liga - porażka lidera, tłok w czołówce

Cracovia, po zwycięstwie nad prowadzącą w tabeli piłkarskiej pierwszej ligi Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 2-1, awansowała na pozycję wicelidera. Ma tyle samo punktów, co trzecia Flota Świnoujście i o jeden więcej niż Zawisza Bydgoszcz.

Lider w Krakowie prowadził po golu Emila Drozdowicza, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Mateusz Żytko. W 68. minucie wygraną gospodarzom zapewnił Niemiec Edgar Bernhardt.

Dzięki temu "Pasy" zmniejszyły stratę do ekipy z Niecieczy do czterech punktów i zrównały się dorobkiem z Flotą, która jednak rozegrała jedno spotkanie mniej niż reszta czołówki.

Ekipa ze Świnoujścia w 29. kolejce pokonała w Poznaniu Wartę 2-1. Zwycięstwo zapewnił gościom Charles Nwaogu, który zdobył obie bramki. Tym samym Warta pozostaje w rundzie wiosennej bez zwycięstwa i znajduje się w strefie spadkowej.

Zawisza po raz pierwszy stracił punkty, odkąd prowadzi go Ryszard Tarasiewicz. W sobotnim spotkaniu w Łęcznej z Bogdanką jego podopieczni mieli przewagę tylko w pierwszej połowie. Przełożyło się to na bramkę Kamila Drygasa. Po zmianie stron gospodarze wyrównali za sprawą Bartosza Wiązowskiego.

Kontakt z czołówką straciła Miedź Legnica (46 pkt). Beniaminek przegrał na własnym boisku z GKS Katowice 0-2. Goście strzelili obie bramki w ciągu trzech minut w końcówce spotkania.

Tym razem trzy punkty walkowerem za nierozegrany mecz z wycofanym z rywalizacji ŁKS-em zdobyła Polonia Bytom.

Nie licząc tego wyniku, w siedmiu pozostałych spotkania tej serii padło 18 goli. Sędziowie ukarali piłkarzy 34 żółtymi kartkami. Stadiony odwiedziło prawie 18 tys. widzów.