Reklama

Reklama

1. liga piłkarska - Olimpia zamierza włączyć się do walki o awans

Olimpia Grudziądz to dziewiąty zespół minionego sezonu 1. ligi piłkarskiej. Po kilku zmianach, zarówno w składzie ekipy jak i sztabie szkoleniowym, drużyna zamierza włączyć się do walki o awans do ekstraklasy.

Najważniejszą jest zmiana trenera. Tomasza Asensky'ego zastąpił na tym stanowisku Tomasz Kafarski. Z poprzednikiem zespół osiągnął jak do tej pory najlepszy wynik zarówno w 1. lidze (dziewiąte miejsce), jak i w Pucharze Polski (ćwierćfinał, w którym Olimpia przegrała z Legią Warszawa).

- Rozmawialiśmy z wieloma kandydatami na to stanowisko, jednak Tomasz Kafarski przekonał nas wizją budowy drużyny i pełnym profesjonalizmem, którego oczekujemy w Grudziądzu - powiedział prezes Olimpii Jacek Bojarowski.

Nowy szkoleniowiec dokonał w składzie zespołu kilku zmian. Ostatnim nabytkiem Olimpii jest Jakub Zabłocki, który ma za sobą prawie 50 występów w ekstraklasie. Jego forma jest jednak sporą niewiadomą. Ostatni sezon spędził bowiem w drugoligowej Concordii Elbląg.

Reklama

Najciekawszymi transferami są kontrakty najlepszego strzelca 1. ligi poprzedniego sezonu Macieja Kowalczyka oraz pozyskanie czołowego skrzydłowego ligi Łukasza Suchockiego. Roczną umowę podpisał z biało-zielonymi także były zawodnik m.in. Widzewa Łódź oraz Pogoni Szczecin, Bartosz Fabiniak. Będzie on rywalizował o miejsce w składzie z trzema pozostałymi bramkarzami. Nowym zawodnikiem jest także wypożyczony z Lechii Gdańsk 17-letni prawy obrońca Adrian Bielawski.

Zespół opuścili Jan Pawłowski, Marcin Kokoszka oraz jeden z najlepszych w ostatnich kilku latach piłkarzy Olimpii Mariusz Kryszak.

Zmiany dokonane w Grudziądzu mają pozwolić podopiecznym trenera Kafarskiego na osiągnięcie kolejnego sukcesu, jakim ma być włączenie się do walki o awans do ekstraklasy. Szkoleniowiec widzi wśród zespołów 1. ligi aż ośmiu kandydatów, którzy powinni walczyć o pierwsze miejsce w tabeli; jest tam także Olimpia.

Zdecydowanie śmielej wypowiada się o planach prezes klubu Jacek Bojarowski. - Naszym marzeniem są derby z Zawiszą Bydgoszcz, ale te w ekstraklasie. Chcemy pójść śladami kolegów, którym udało się w końcu wywalczyć upragniony awans. Nie boimy się wyzwań i jesteśmy na nie przygotowani.

Klub w ostatnim czasie zmienił także formę prawną i jest od niedawna sportową spółką akcyjną. To ważna zmiana pod kątem ewentualnej gry w ekstraklasie.

Pierwsze spotkanie w 1. lidze piłkarze Olimpii rozegrają przed własną publicznością w sobotę o godz. 18; przeciwnikiem będzie Dolcan Ząbki.

Skład Olimpii Grudziądz na sezon 2013/2014:

bramkarze: Daniel Osiecki, Michał Wróbel, Jędrzej Woźniak, Bartosz Fabiniak;

obrońcy: Adam Banasiak, Michał Łabędzki, Marcin Staniek, Sławomir Mazurkiewicz, Marcin Woźniak, Robert Pisarczuk, Adrian Bielawski, Adrian Frańczak;

pomocnicy: Piotr Ruszkul, Mateusz Górka, Bartosz Fafiński, Robert Szczot, Dariusz Kłus, Dariusz Gawęcki, Łukasz Suchocki, Maciej Rogalski, Marcin Smoliński, Sebastian Strzelczyk, Bartosz Śmietanko;

napastnicy: Adam Cieśliński, Maciej Kowalczyk, Jakub Zabłocki, Jakub Zabłocki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje