Reklama

Reklama

1 liga. Osiem klubów może trenować w grupach

Zespoły występujące w Fortuna 1 lidze przeszły testy na obecność koronawirusa. Zgodę na treningi w grupach otrzymało na razie tylko osiem zespołów.

W czwartek pierwszoligowcy zostali poddani testom na koronawirusa. Jak dotychczas osiem klubów przeszło je bez żadnej wątpliwości i od soboty te drużyny mogą trenować w grupach do 14 osób.

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że zgodę na grupowe treningi dostały: Zagłębie Sosnowiec, Chojniczanka Chojnice, GKS Tychy, Odra Opole, Stomil Olsztyn i Puszcza Niepołomice. Wcześniej taką zgodę uzyskały też Miedź Legnica i Stal Mielec. 

Te drużyny przeszły testy wcześniej, aby móc rozpocząć przygotowania się do meczów ćwierćfinałowych Pucharu Polski. 26 maja Miedź zagra z Legią Warszawa. Dzień później Stal zmierzy się z Lechem Poznań.

W poniedziałek testy przeszły kluby występujące w PKO Ekstraklasie. Wszystkie mogą już trenować w większych grupach. Najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce wznowi rozgrywki 29 maja.

Reklama


Komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej:

Zespół Medyczny PZPN przeprowadził analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach Fortuna 1. Ligi. Zgodę na treningi w grupach od 9 maja uzyskały Zagłębie Sosnowiec, Chojniczanka Chojnice, GKS Tychy, Odra Opole, Stomil Olsztyn i Puszcza Niepołomice. Wcześniej akceptację na treningi grupowe do 14 osób uzyskały już Miedź Legnica i Stal Mielec, które w ostatnim tygodniu maja przystąpią do rozgrywek Totolotek Pucharu Polski.

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że w czwartek, 7 maja 2020 roku, we wszystkich klubach Fortuna 1. Ligi przeprowadzone zostały badania diagnostyczne - przesiewowe na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. W sytuacji stwierdzenia wyniku pozytywnego lub niejednoznacznego, konkretna osoba zostawała kierowana do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z dróg oddechowych w kierunku SARS-CoV-2 met. Real Time RT-PCR. Do czasu uzyskania ostatecznych wyników badań kluby mogły przeprowadzać wyłącznie treningi indywidualne.

Zespół Medyczny PZPN na bieżąco analizuje wyniki badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach Fortuna 1. Ligi. Ich wynikiem jest zgoda rozpoczęcia z dniem 9 maja treningów grupowych, w zakresie zgodnym z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 maja 2020 roku, w klubach: Zagłębie Sosnowiec, Chojniczanka Chojnice, GKS Tychy, Odra Opole i Stomil Olsztyn. Zgodę otrzymała również Puszcza Niepołomice.

Wcześniej akceptację na treningi grupowe do 14 osób uzyskały pierwszoligowe Miedź Legnica i Stal Mielec, które w ostatnim tygodniu maja przystąpią do rozgrywek Totolotek Pucharu Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje