1. liga. Olimpia Grudziądz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-2 w 23. kolejce

W pierwszoligowym meczu 23. kolejki Olimpia Grudziądz uległa 1-2 Podbeskidziu Bielsko-Biała. Dzięki zwycięstwu goście wrócili na fotel lidera. Poza szczytem tabeli pozostawali tylko dzień.

23. kolejka Polska - 1. liga
2020-06-03 20:40 | Stadion: Stadion Miejski im. Bronisława Malinowskiego | Arbiter: W. Krzton
B. Jaroch 56'

Przymusowy antrakt spowodowany pandemią koronawirusa bielszczanie spędzili na fotelu lidera. Stracili jednak tę pozycję na skutek wtorkowej wygranej Stali Mielec z Miedzią w Legnicy (2-1). By wrócić na szczyt, "Górale" musieli zgarnąć komplet punktów w Grudziądzu.

Do przerwy wszystko układało się po myśli gości. Od 35. minuty po strzale 17-letniego Jakuba Bierońskiego prowadzili 1-0. Młodzian znalazł się w sytuacji sam na sam z 20 lat starszym Łukaszem Sapelą, minął go przytomnie i skierował piłkę do pustej bramki.

To pierwszy gol Bierońskiego w ekipie seniorów Podbeskidzia. W tym sezonie w meczu o punkty zagrał dopiero po raz drugi. A w sumie zaliczył do tej pory ledwie pięć I-ligowych występów.

Dowiedz się więcej na temat: Podbeskidzie Bielsko-Biała | Olimpia Grudziądz | 1. liga