Reklama

Reklama

1. liga. Obrońca Miedzi Paweł Zieliński: Mecz ze Stalą za sześć punktów

Obrońca pierwszoligowej Miedzi Legnica Paweł Zieliński przed wznowieniem rozgrywek i spotkaniem ze Stalą Mielec nie ukrywał, że to bardzo ważny pojedynek. "To mecz za sześć punktów. Jeżeli przegramy, będzie ciężko nam zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc" - podkreślił.

Pierwsza liga we wtorek wraca do gry po ponad dwóch miesiącach przymusowej przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. I od razu na Miedź, która marzy o powrocie po roku do ekstraklasy, czeka jeden z najważniejszych wiosennych pojedynków, bo rywalem będzie bezpośredni konkurent - Stal Mielec.

"Celujemy w awans bezpośredni - takie mamy aspiracje. Taki był zresztą nasz cel przed sezonem i taki jest teraz. Tu nic się nie zmieniło. Dlatego mecz ze Stalą jest bardzo ważny, bo można o nim powiedzieć, że jest za sześć punktów. Jeżeli wygramy, to doskoczymy do Stali, ale jeżeli przegramy, to może nie od razu zostaną nam tylko baraże, ale będzie ciężko zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc na koniec sezonu" - ocenił Zieliński.

Po 22 kolejkach Miedź jest na szóstym miejscu, które daje prawo gry w barażach o awans do Ekstraklasy. Stal natomiast zajmuje trzecie miejsce, czyli także barażowe. Pierwsi do drugiej lokaty tracą siedem punktów, a drudzy zaledwie dwa.

"Trudno w tej chwili ocenić, jak jesteśmy przygotowani do gry po tej przymusowej przerwie. Graliśmy w Pucharze Polski z Legią i to spotkanie jest dobrym prognostykiem, ale tak naprawdę wszystko zweryfikuje liga. Terminarz jest ciężki, bo gramy co trzy dni i dopiero kolejne spotkania rozgrywane jedno po drugim pokażą, jak to jest z tym przygotowaniem. Jestem dobrej myśli, ale wszystko zweryfikuje boisko" - przyznał Zieliński.

Oba ekipy mają za sobą już mecze po przymusowej przerwie w Pucharze Polski i obie solidarnie przegrały. Miedź uległa na własnym stadionie Legii Warszawa 1-2, a Stal także u siebie Lechowi Poznań 1-3.

Reklama

Zieliński powiedział, że spotkanie Stali z Lechem na pewno dało im wiele informacji o przeciwniku.

"Mogliśmy ich obserwować i moim zdaniem wypadli podobnie jak my. Grali z mocnym rywalem i przegrali, ale nie było wstydu. Na pewno nasz sztab ma dużo materiału z tego spotkania do analizy. Musimy z nimi zagrać tak, aby wygrać, a tak się stanie, jak strzelimy jednego gola więcej. Jeżeli zdobędziemy trzy punkty, zbliżymy się do nich i da nam to pozytywnej energii przed kolejnymi spotkaniami. Nie ma co mówić, wznawiamy ligę od bardzo ważnego meczu" - podsumował piłkarz.

Jesienią w Mielcu górą była Stal, która po golu Adriana Paluchowskiego wygrała 1-0. Początek meczu we wtorek o godz. 20.40.

Autor: Mariusz Wiśniewski


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy