Reklama

Reklama

1. liga: Lider podejmuje beniaminka

Prowadzący po inauguracyjnej kolejce piłkarskiej 1. ligi Zawisza Bydgoszcz w drugiej podejmie beniaminka GKS Tychy. Kilka drużyn zaprezentuje się po raz pierwszy, np. Polonia Bytom, która została dokooptowana do rozgrywek w miejsce wycofanego Ruchu Radzionków.

Zawisza, jeden z głównych kandydatów do awansu, w pierwszej kolejce pokonał w Nowym Sączu Sandecję aż 5-0. W sobotę jednak ekipa z Bydgoszczy odpadła z Pucharu Polski, po porażce z innym zespołem, którego celem jest powrót do Ekstraklasy - Cracovią 0-2.

"Pasy" jeszcze nie zaprezentowały się na ligowych boiskach. Ich spotkanie z 1. kolejki z Okocimskim zostało przełożone ze względu na mecz brzeskiej drużyny w Pucharze Polski. Z kolei z Arką Gdynia krakowianie zmierzą się 29 sierpnia, gdyż teraz trzech ich piłkarzy zostało powołanych do reprezentacji młodzieżowych.

Reklama

Beniaminka z Brzeska czeka w środę wyjazd do Łęcznej na potyczkę z Bogdanką. Pierwszy mecz rozegra też Termalica Bruk-Bet Nieciecza, która w derbach Małopolski podejmie Sandecję.

Zadebiutuje też w rozgrywkach Polonia Bytom, która wprawdzie w czerwcu spadła z ligi, ale zastąpiła w niej wycofany z powodu kłopotów finansowych Ruch Radzionków. Bytomian czeka wyjazdowe spotkanie z Flotą Świnoujście.

Program 2. kolejki piłkarskiej 1. ligi:

15 sierpnia, środa

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz        (godz. 16.45)

Olimpia Grudziądz - Dolcan Ząbki                         (17.00)

ŁKS Łódź - Stomil Olsztyn                                (17.00)

Bogdanka Łęczna - Okocimski Brzesko                      (17.00)

Kolejarz Stróże - Miedź Legnica                          (17.00)

Flota Świnoujście - Polonia Bytom                        (18.00)

Zawisza Bydgoszcz - GKS Tychy                            (19.00)

GKS Katowice - Warta Poznań                              (19.00)

29 sierpnia, środa

Cracovia  - Arka Gdynia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL