1. liga: Górnik Zabrze - Wisła Puławy 4-0

Piłkarze Górnika Zabrze rozgromili przed własną publicznością Wisłę Puławy 4-0 (2-0) w meczu 17. kolejki pierwszej ligi.

Spadkowicz z Ekstraklasy objął prowadzenie w 37. minucie, kiedy to do siatki gości trafił Szymon Matuszek. Jeszcze przed przerwą zabrzanie strzelili drugiego gola, kórego autorem był David Ladecky.

Górnik znakomicie rozpoczął drugą połowę. W 47. minucie było już 3-0. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Wolsztyński. Wynik ustalił Igor Angulo.

Zabrzanie z dorobkiem 24 punktów zajmują 7. miejsce. Wisła Puławy jest 14. (18 pkt).

Wciąż powodów do radości nie mają fani Podbeskidzia. "Górale", prowadzeni od miesiąca przez Słowaka Jana Kociana, zaledwie zremisowali w Kluczborku 1-1. Od 72. minuty przegrywali po golu Rafała Niziołka, dziewięć minut później wyrównał Tomasz Podgórski.

Piłkarze ostatniego w tabeli MKS (11 pkt) przegrali wcześniej trzy kolejne mecze, nie zdobywając w nich ani jednej bramki. Z kolei dla dziesiątego Podbeskidzia (22) to czwarty remis z rzędu i szósty w ostatnich ośmiu meczach.

Górnik Zabrze - Wisła Puławy 4-0 (2-0)

Bramki: 1-0 Szymon Matuszek (37), 2-0 David Ladecky (45), 3-0 Łukasz Wolsztyński (47), 4-0 Igor Angulo (64).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Maciej Ambrosiewicz. Wisła Puławy: Adrian Popiołek.

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin). Widzów 5 892.