1. liga: Górnik lepszy od pogromców Lecha

Piłkarze Unibet 1. ligi rozegrali sześć spotkań 13. kolejki. Pogromca Lecha Poznań w 1/16 finału Remes Pucharu Polski - Stal Stalowa Wola - przegrał z Górnikiem Zabrze 1:3.

Piłkarze Unibet 1. ligi rozegrali sześć spotkań  13. kolejki. Pogromca Lecha Poznań w 1/16 finału Remes Pucharu Polski - Stal Stalowa Wola -  przegrał z Górnikiem Zabrze 1:3.

Zabrzanie prowadzenie objęli już 4. minucie, gdy Przemysław Pitry strzałem głową pokonał Tomasza Wietechę. Gdy pół godziny później - też strzałem głową - zdobył drugiego gola wydawało się, że lide odniesie pewne zwycięstwo. Tymczasem w doliczonym czasie gry Piszczek strzelił kontaktowego gola i do końca meczu mieliśmy emocje. W 90. minucie wynik ustalił Pitry.

Do ostatnich minut ważyły się losy spotkań w Poznaniu i Ząbka. Pogoń zwycięskiego gola w spotkaniu z Wartą zdobyła w 88. min. Również tuż przed końcem Dolcan uratował remis w konfrontacji z MKS Kluczbork.

W zaciętym meczu GKS Katowice zremisował 1:1 z GKP Gorzów. Szybko rozstrzygnął się mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim. KSZO w 11 minut strzeliło Flocie dwa gole i wywalczyło trzy punkty. Z kolei mecz w Płocku pomiędzy Wisłą i Podbeskidziem rozstrzygnął się w 9 minut. Na gola Ncube z 4. minuty szybko odpowiedział Łukasz Masłowski. Gospodarze mieli więcej okazji do zdobycia gola, ale dobrze bronił bramkarz Podbeskidzia - Mikler.