Reklama

Reklama

1. liga. Goncerz królem strzelców sezonu 2014/2015

Napastnik GKS-u Katowice Grzegorz Goncerz zdobył koronę króla strzelców 1. ligi piłkarskiej. Goncerz strzelił 21 goli i w klasyfikacji wyprzedził Emila Drozdowicza z Termaliki Bruk-Bet Nieciecza o pięć bramek.

Grzegorz Goncerz był w tym sezonie najlepszym strzelcem 1. ligi piłkarskiej. Napastnik GKS-u Katowice zakończył rozgrywki z 21 bramkami na koncie. Znakomita w jego wykonaniu była szczególnie runda jesienna ostatniego sezonu, w której strzelił 14 bramek. Kolejne siedem dołożył na wiosnę i zapewnił sobie tytuł najlepszego snajpera zaplecza Ekstraklasy.

Najlepszy - pod względem bramkowej zdobyczy - występ Goncerz zanotował 30 maja, kiedy w wyjazdowym spotkaniu z GKS-em Tychy trafił trzykrotnie, a jego drużyna pokonała tyszan 3-0. 

27-letni napastnik GKS-u Katowice występuje w tym klubie od wiosny 2009 roku z półroczną przerwą na występy w Ruchu Chorzów (runda wiosenna 2010). Goncerz jest wychowankiem Krakusa Nowa Huta, potem występował także w Hutniku Kraków, Górniku Zabrze i Kmicie Zabierzów.

Reklama

Drugie miejsce w klasyfikacji strzelców zajął napastnik Termaliki Bruk-Bet Nieciecza Emil Drozdowicz, który w przyszłym sezonie gole będzie zdobywał już na boiskach Ekstraklasy. Trzecie miejsce ex aequo zajęli Tomasz Mikołajczak z Chojniczanki i Janusz Surdykowski z Drutexu Bytovii Bytów.

Najlepsi strzelcy 1. ligi w sezonie 2014/2015:

1. Grzegorz Goncerz (GKS Katowice) 21 - 13+8

2. Emil Drozdowicz (Termalica Bruk-Bet Nieciecza) 16 - 8+8

3. Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka Chojnice) 15 - 8+7

3. Janusz Surdykowski (Drutex Bytovia Bytów) 15 - 11+4

4. Krzysztof Janus (Wisła Płock) 13 - 7+6

Kolejno: pozycja, imię i nazwisko, klub, bramki, zdobyte u siebie, zdobyte na wyjeździe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje