Reklama

Reklama

1. liga - drużyny z czołówki grają u siebie

Drużyny z czołówki tabeli 1. ligi piłkarskiej - Flota Świnoujście, Cracovia, Zawisza Bydgoszcz oraz Termalica Bruk-Bet Nieciecza - będą dysponować atutem własnego boiska w zaplanowanych na sobotę i niedzielę meczach 22. kolejki.

Po pięciu z rzędu porażkach prowadząca jeszcze w rozgrywkach Flota roztrwoniła wielką przewagę nad rywalami. Zespół z wyspy Uznam spróbuje przełamać złą passę w pojedynku z szóstą w tabeli Miedzią Legnica. Rywale, prowadzeni przez Bogusława Baniaka, wiosną także rozczarowują i wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo.

Cracovia, rozbita w sobotę na wyjeździe przez Stomil Olsztyn (0-3), zmierzy się z Dolcanem Ząbki. Piłkarze z Bydgoszczy i Niecieczy nie grali w Wielkim Tygodniu i z dodatkowym zapasem sił przystąpią do meczów - Zawisza z Arką Gdynia, natomiast Termalica z sąsiadem zza miedzy Okocimskim Brzesko.

Reklama

Wiosenna runda rozgrywek przebiega ze sporymi kłopotami z powodu zimowej aury, która sprawiła, że w trzech poprzednich kolejkach aż dziewięć spotkań zostało przełożonych na inne terminy.

Wiele wskazuje na to, że i w 22. kolejce nie wszystkie mecze dojdą do skutku. Zima nie odchodzi, a wręcz przeciwnie - opady śniegu nasilają się w ostatnich dniach w prawie całym kraju. Ponadto prawdopodobnie nie odbędzie się zaplanowany na sobotę mecz Warty Poznań z ŁKS. Powodem jest zawieszenie licencji łódzkiego klubu przez Najwyższą Komisję Odwoławczą PZPN za nieuregulowanie zaległości wobec kilku piłkarzy oraz trenera Krzysztofa Adamowicza.

W tabeli, która nie jest do końca miarodajna z uwagi na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, Flota i Cracovia mają po 40 punktów i o punkt wyprzedzają Zawiszę oraz o dwa Termalikę. Ten ostatni zespół z prowadzącego kwartetu ma najwięcej zaległych spotkań - dwa.

Program 22. kolejki:

6 kwietnia, sobota

Warta Poznań - ŁKS Łódź                          (godz. 15.00)

Bogdanka Łęczna - Stomil Olsztyn                 (15.00)

Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz           (16.00)

Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia                  (17.30)

Cracovia - Dolcan Ząbki                          (19.30)

7 kwietnia, niedziela

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Okocimski Brzesko (12.00)

Polonia Bytom - GKS Tychy                        (12.15)

Flota Świnoujście - Miedź Legnica                (12.30)

Kolejarz Stróże - GKS Katowice                   (16.00)

Wyniki, terminarz i tabela 1. ligi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama