Reklama

Reklama

1. liga: Bogusław Baniak zwolniony z funkcji trenera Floty Świnoujście

Na nadzwyczajnym posiedzeniu zarządu MKS Flota Świnoujście z funkcji szkoleniowca pierwszoligowej drużyny piłkarskiej zwolniony został Bogusław Baniak. Jego następca ma być wybrany jeszcze przed najbliższym meczem ze Stomilem Olsztyn.

"Wyspiarze" nieźle rozpoczęli rundę wiosenną. Po tym, jak po jesieni plasowali się na miejscu spadkowym, w połowie kwietnia awansowali w rejon środka tabeli i wydawało się, że kibice świnoujscy już nie będą się martwili o pozostanie drużyny na zapleczu Ekstraklasy. Tymczasem w czterech ostatnich spotkaniach Flota zdobyła zaledwie jeden punkt.

Reklama

- Przeanalizowaliśmy naszą sytuację i grę drużyny w tych meczach i podjęliśmy decyzję o rozstaniu się z dotychczasowym trenerem. Rozchodzimy się na zasadzie porozumienia stron - powiedział wiceprezes klubu Jarosław Dunajko.

Baniak był niemal miejscowym szkoleniowcem. Wprawdzie na stałe mieszka w Szczecinie, ale posiada też mieszkanie w Świnoujściu. Do Floty trafił latem 2013 r., zastępując na ławce trenerskiej Tomasza Kafarskiego. Zapowiadał, że drużyna pod jego kierunkiem będzie grała "futbol na tak", tymczasem to właśnie "Wyspiarze" strzelili najmniej bramek wśród wszystkich ligowców.

- Na razie zajęcia z zespołem prowadził będzie dotychczasowy asystent Tomasz Świderski. Rozmawiamy z kilkoma trenerami o znanych nazwiskach w polskiej piłce. Decyzja o zatrudnieniu następcy zapadnie w ciągu dwóch, trzech dni. Chcemy, by poprowadził on zespół już od następnego meczu ligowego - poinformował Dunajko.

1. liga - zobacz wyniki, strzelców, terminarz i tabelę

Dowiedz się więcej na temat: I liga | Flota Świnoujście | Bogusław Baniak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje