Reklama

Reklama

1. liga: Arka Gdynia pokonała w Łodzi ŁKS 2-0

Porażką z Arką Gdynia 0-2 rundę jesienną 1. ligi zakończyli piłkarze ŁKS. W innym niedzielnym meczu Kolejarz Stróże pokonał Sandecję Nowy Sącz 1-0. Gola zdobył Maciej Kowalczyk, który z 13 trafieniami przewodzi klasyfikacji strzelców.

Porażką z Arką Gdynia 0-2 rundę jesienną 1. ligi zakończyli piłkarze ŁKS. W innym niedzielnym meczu Kolejarz Stróże pokonał Sandecję Nowy Sącz 1-0. Gola zdobył Maciej Kowalczyk, który z 13 trafieniami przewodzi klasyfikacji strzelców.

Łodzianie jeszcze w poprzednim sezonie występowali w ekstraklasie. Na szybki powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej jednak się nie zanosi, a podopiecznych Marka Chojnackiego czeka ciężka walka o pozostanie na jej zapleczu.

Stracili najwięcej bramek ze wszystkich drużyn (36) i w tabeli zajmują dopiero 17. miejsce. Do 14., gwarantującego utrzymanie, tracą pięć punktów. W niedzielę ŁKS pogrążyły bramki Marcusa Viniciusa da Silvy oraz Michała Rzuchowskiego.

W Stróżach Kowalczyk zapewnił Kolejarzowi zwycięstwo w 48. minucie. 35-letni napastnik jest autorem ponad 60 procent bramek (13 z 21), które zdobył jego zespół. Drugi w klasyfikacji strzelców jest Przemysław Pitry z GKS Katowice; na koncie ma 10 goli.

Reklama

Drużyny z czołówki swoje mecze rozegrały w sobotę. Zakończenia rundy jesiennej nie będą dobrze wspominać piłkarze Floty Świnoujście. Przegrali w Niecieczy z drugą w tabeli Termalicą Bruk-Bet 0-4 i ich przewaga stopniała do pięciu pkt. Zespół ze Świnoujścia ma o czym myśleć w trakcie zimowej przerwy. Lider w dwóch ostatnich kolejkach stracił aż siedem goli, a nie zdobył żadnego.

Stratę do Floty zmniejszył również Zawisza, który wygrał z Polonią Bytom 3-1 i z 32 punktami jest czwarty w tabeli. Do trzeciej Cracovii brakuje mu tylko punktu. Poważne kłopoty ma za to śląska drużyna. W 17 meczach zdobyła tylko cztery punkty. Jako jedyna nie wygrała meczu i zajmuje ostatnie miejsce.

Kolejną niespodziankę sprawiła Miedź Legnica, która skutecznie broniła się przed atakami znacznie wyżej notowanego rywala z Krakowa. Postawa dolnośląskiej drużyny to spore zaskoczenie. Po remisie z Cracovią 1-1 awansowała na piąte miejsce w tabeli, a ma jeszcze przed sobą zaległy mecz z Dolcanem Ząbki. Jeśli 25 listopada wygra, zrówna się punktami z Zawiszą.

W dziewięciu meczach 17. kolejki padło 21 goli. Sędziowie pokazali 38 żółtych i pięć czerwonych kartek. Na trybunach zasiadło ok. 20,4 tysiąca widzów.

Drużyny zaplecza ekstraklasy wrócą na boiska 9 marca 2013 r.

1. liga - zobacz szczegóły

Niedzielne mecze 17. kolejki

Dolcan Ząbki - GKS Katowice 2-0 (0-0)

Bramki: 1-0 Mateusz Piątkowski (61), 2-0 Mateusz Piątkowski (90+3).

Żółta kartka - Dolcan Ząbki: Damian Jakubik. 

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów: 300. 

KS Łódź - Arka Gdynia 0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Marcus Vinicius da Silva (22), 0-2 Michał Rzuchowski (50-wolny).

Żółta kartka - ŁKS Łódź: Artur Gieraga. Arka Gdynia: Bartosz Brodziński, Michał Rzuchowski, Krzysztof Sobieraj.

Sędzia: Mirosław Górecki (Ruda Śląska). Widzów 1˙472.

Warta Poznań - Okocimski Brzesko 1-1 (0-1)

Bramki: 0-1 Paweł Smółka (31), 1-1 Tomasz Magdziarz (70).

Żółta kartka - Warta Poznań: Maciej Witchowski, Maciej Mysiak. Okocimski Brzesko: Piotr Darmochwał, Tomasz Ogar, Valentin Jeriomenko. Czerwona kartka za drugą żółtą - Okocimski Brzesko: Tomasz Ogar (84).

Sędzia: Mariusz Korzeb (Warszawa). Widzów: 500.

Kolejarz Stróże - Sandecja Nowy Sącz 1-0 (0-0)

Bramki: 1-0 Maciej Kowalczyk (48).

Żółta kartka - Kolejarz Stróże: Michał Gryźlak. Sandecja Nowy Sącz: Piotr Mroziński, Wojciech Wilczyński, Bartosz Wiśniewski.

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź). Widzów 1˙800.

Reklama

Reklama

Reklama