1. kolejka 1. ligi: Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1 (0-1)

W starciu 1. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 27 lipca, drużyna Zagłębia Sosnowiec zremisowała z Podbeskidziem B.-B. 1-1 (0-1). Mecz na Stadionie Ludowym obejrzało 2 745 widzów.

K. Danielak 27'

Już w pierwszych minutach zespół Podbeskidzia B.-B. próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Podbeskidzia B.-B. w 27. minucie spotkania, gdy Karol Danielak strzelił pierwszego gola.

W 31. minucie Rafał Grzelak został zastąpiony przez Dawida Ryndaka. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Dawid Ryndak z Zagłębia Sosnowiec. Była to 34. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Podbeskidzia B.-B..

Na drugą połowę zespół Zagłębia Sosnowiec wyszedł w zmienionym składzie, za Patryka Mularczyka wszedł Filip Karbowy.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 47. minucie gola wyrównującego strzelił Fabian Piasecki.

W 65. minucie w drużynie Zagłębia Sosnowiec doszło do zmiany. Kacper Radkowski wszedł za Jakuba Siniora. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Podbeskidzie B.-B.: Bartoszowi Jarochowi w 68. i Dmytrowi Bashlayowi w 72. minucie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Łukasz Sierpina
 47′ Fabian Piasecki
Marko Roginić

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Zagłębia Sosnowiec wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości nie skorzystała ze zmian.