1. kolejka 1. ligi: Radomiak - Widzew Łódź 4-1 (0-1)

29 sierpnia na Stadionie Znicza (MZOS) w Pruszkowie odbył się mecz 1. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Radomiaka i Widzewa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Radomiaka 4-1. Na stadionie stawiło się 185 widzów.

1. kolejka Polska - 1. liga
2020-08-29 12:40 | Stadion: Stadion Znicza (MZOS) | Widzów: 185 | Arbiter: T. Marciniak
M. Robak 4'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka Widzewa pokazała swoją wyższość. W czwartej minucie Marcin Robak dał prowadzenie swojej drużynie.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Widzew: Bartłomiejowi Poczobutowi w 18. i Marcinowi Robakowi w 41. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Widzewa.

Na drugą połowę zespół Radomiaka wyszedł w zmienionym składzie, za Dominika Sokoła wszedł Karol Angielski.

Drużyna Radomiaka otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Bramkę na 1-1 w pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania zdobył Karol Angielski.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Radomiaka w 50. minucie spotkania, gdy Karol Podliński strzelił drugiego gola. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Henrik Ojamaa z Widzewa. Była to 61. minuta pojedynku.

W 64. minucie Michael Ameyaw zastąpił Dominika Kuna.

Zespół Widzewa ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Radomiaka, zdobywając kolejną bramkę. W 73. minucie celnym strzałem popisał się Leândro.

Niedługo później Miłosz Kozak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Radomiaka, strzelając kolejnego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania meczu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Merveille Fundambu
 90′ Miłosz Kozak
Mateusz Możdżeń
Dominik Sokół
Henrik Ojamaa61′
 50′ Karol Podliński
Bartłomiej Poczobut18′
 73′ Leândro Rossi Pereira
Marcin Robak  4′ 41′

Zespół Radomiaka zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał pięć celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników Radomiaka żadną kartką, natomiast piłkarzom Widzewa przyznał trzy żółte.

Drużyna Radomiaka w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Widzewa w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.