1. kolejka 1. ligi: Puszcza Niepołomice - CWKS Resovia 0-3 (0-1)

W pojedynku 1. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 29 sierpnia, drużyna Puszcza przegrała z Resovią 0-3 (0-1). Mecz na Stadionie ul. Kusocińskiego w Niepołomicach obejrzało 537 widzów.

1. kolejka Polska - 1. liga
2020-08-29 19:00 | Stadion: Stadion ul. Kusocińskiego | Widzów: 537 | Arbiter: M. Złotnicki
K. Twardowski 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Puszcza wygrał aż pięć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter pokazał kartkę Longinusowi Uwakwemu, piłkarzowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Resovii w 25. minucie spotkania, gdy Dawid Kubowicz zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Po pół godzinie gry sędzia pokazał kartkę Hubertowi Tomalskiemu z drużyny gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Resovii.

Na drugą połowę zespół Puszcza wyszedł w zmienionym składzie, za Longinusa Uwakwego, Konrada Stępnia weszli Mateusz Skrzypczak, Michał Czarny.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 47. minucie wynik na 0-2 podwyższył Sebastian Zalepa.

W 53. minucie kartkę otrzymał Marcin Stefanik z Puszcza. W 59. minucie Hubert Tomalski został zmieniony przez Łukasza Spławskiego. W 74. minucie kartkę dostał Łukasz Spławski, piłkarz Puszcza.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Karol Twardowski.

Cztery minuty później w drużynie Puszcza doszło do zmiany. Karol Knap wszedł za Yevhena Radionova. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Radosław Adamski
53′ Marcin Stefanik
Przemysław Brychlik
31′ Hubert Tomalski
Cezary Demianiuk
4′ Longinus Ifeanyi Uwakwe
Michał Kuczałek
Wiktor Żytek
Adrian Dziubiński
Yevhen Radionov
Szymon Feret

Arbiter nie ukarał zawodników Resovii żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał cztery żółte.

Zespół Puszcza w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.