1. kolejka 1. ligi: OKS Odra Opole - Łódzki Klub Sportowy 0-4 (0-2)

28 sierpnia na Stadionie Miejskim w Opolu odbył się pojedynek 1. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami OKS-u Odra i ŁKS-u. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ŁKS-u 4-0. Starcie obejrzało 1 573 widzów.

1. kolejka Polska - 1. liga
2020-08-28 17:40 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 1573 | Arbiter: G. Kawałko
Ł. Sekulski 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ŁKS-u w szóstej minucie spotkania, gdy Michał Trąbka zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Maciejowi Dąbrowskiemu z ŁKS-u. Była to 28. minuta meczu. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy w zespole OKS-u Odra doszło do zmiany. Tobiasz Weinzettel wszedł za Mateusza Kuchtę.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ŁKS-u, strzelając kolejnego gola. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Samu Corral.

Na drugą połowę jedenastka ŁKS-u wyszła w zmienionym składzie, za Samu Corrala wszedł Łukasz Sekulski. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Pirulo z drużyny gości.

W 69. minucie Maksymilian Rozwandowicz został zastąpiony przez Jakuba Tosika. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Konrad Kostrzycki, Jakub Szrek, a na ich miejsce weszli Piotr Żemło, Krzysztof Janus.

Trzeba było trochę poczekać, aby Pirulo wywołał eksplozję radości wśród kibiców ŁKS-u, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie spotkania. W 72. minucie Antonio Dominguez został zmieniony przez Dragoljuba Srnicia, a za Michała Trąbkę wszedł na boisko Przemysław Sajdak, co miało wzmocnić zespół ŁKS-u. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rafała Niziołka na Konrada Nowaka.

W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dragoljuba Srnicia z ŁKS-u, a w 84. minucie Miłosza Trojaka z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej pierwszej minucie starcia wynik na 0-4 podwyższył Łukasz Sekulski.

Minutę później sędzia ukarał kartką Sebastiana Boneckiego, piłkarza OKS-u Odra. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Adrian Klimczak
90′ Sebastian Bonecki
Michał Trąbka  6′
84′ Miłosz Trojak
Samuel Corral Valero  43′
Dawid Czapliński
Antonio Dominguez

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.