1. kolejka 1. ligi: Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 3-1 (3-0)

W spotkaniu 1. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 29 sierpnia, drużyna Miedzi wygrała z Sandecją 3-1 (3-0). Mecz na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy obejrzało 2 152 widzów.

1. kolejka Polska - 1. liga
2020-08-29 16:00 | Stadion: Stadion im. Orła Białego | Widzów: 2152 | Arbiter: A. Aluszyk
K. Ogorzały 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Miedzi otworzyli wynik. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Kamil Zapolnik.

W 13. minucie za Dominika Budzyńskiego wszedł Szymon Tokarz. Między 15. a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Miedzi i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Miedzi, strzelając kolejnego gola. W 40. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Nemanja Mijušković.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Wojciech Kamiński, zawodnik ”Biało-Czarnych”.

W pierwszej minucie doliczonego czasu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Kamil Zapolnik z Miedzi.

Między 46. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Miedzi: Krzysztof Drzazga, Paweł Tupaj, Joan Román, Kamil Zapolnik, Damian Tront, na ich miejsce weszli: Krzysztof Danielewicz, Maciej Śliwa, Jakub Łukowski, David Panka, Bartosz Bartkowiak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Miłosza Kalahura, Damiana Chmiela, Macieja Małkowskiego, Macieja Korzyma zajęli: Kamil Ogorzały, Jan Kuźma, Paweł Mandrysz, Kamil Palacz. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Miedź: Nemani Mijuškoviciowi w 79. i Bartoszowi Bartkowiakowi w 84. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej czwartej minucie pojedynku wynik ustalił Kamil Ogorzały.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Dominik Budzyński
 40′ 79′ Nemanja Mijušković
Adrian Basta
20′ Bożo Musa
Miłosz Kalahur
35′ Joan Roman
Wojciech Kamiński43′
Damian Tront
Maciej Małkowski
Krzysztof Drzazga
Michał Walski
 10′, 45′ Kamil Zapolnik
Maciej Korzym

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.