1. kolejka 1. ligi: Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 3-0 (1-0)

W spotkaniu 1. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 29 sierpnia, drużyna Górnika Łęczna zwyciężyła z GKS-em Bełchatów 3-0 (1-0). Mecz na Stadionie Górnik obejrzało 940 widzów.

W  spotkaniu 1. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 29 sierpnia, drużyna Górnika Łęczna zwyciężyła  z GKS-em Bełchatów  3-0 (1-0). Mecz na Stadionie Górnik obejrzało 940 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka GKS-u Bełchatów wygrała aż 10 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko trzy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Górnika Łęczna w 38. minucie spotkania, gdy Paweł Sasin strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Górnika Łęczna.

Drugą połowę drużyna GKS-u Bełchatów rozpoczęła w zmienionym składzie, za Szymona Łapińskiego wszedł Patryk Makuch.

Jedenastka GKS-u Bełchatów ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wynik na 2-0 podwyższył Bartosz Śpiączka.

W 65. minucie arbiter przyznał kartkę Marcinowi Stromeckiemu z Górnika Łęczna. W tej samej minucie Przemysław Zdybowicz został zastąpiony przez Dawida Flaszkę. W tej samej minucie w jedenastce GKS-u Bełchatów doszło do zmiany. Bartłomiej Eizenchart wszedł za Damiana Hilbrychta.

Niedługo później Michal Goliński wywołał eksplozję radości wśród kibiców Górnika Łęczna, strzelając kolejnego gola w 67. minucie pojedynku. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom GKS Bełchatów: Sewerynowi Michalskiemu w 76. i Marcinowi Sierczyńskiemu w 83. minucie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Zawodnicy Górnika Łęczna obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Górnika Łęczna w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

5 września zespół GKS-u Bełchatów rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Miedź Legnica. Natomiast 6 września CWKS Resovia zagra z drużyną Górnika Łęczna na jej terenie.