1. kolejka 1. ligi: Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 3-0 (1-0)

W spotkaniu 1. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 29 sierpnia, drużyna Górnika Łęczna zwyciężyła z GKS-em Bełchatów 3-0 (1-0). Mecz na Stadionie Górnik obejrzało 940 widzów.

M. Goliński 67'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka GKS-u Bełchatów wygrała aż 10 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko trzy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Górnika Łęczna w 38. minucie spotkania, gdy Paweł Sasin strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Górnika Łęczna.

Drugą połowę drużyna GKS-u Bełchatów rozpoczęła w zmienionym składzie, za Szymona Łapińskiego wszedł Patryk Makuch.

Jedenastka GKS-u Bełchatów ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wynik na 2-0 podwyższył Bartosz Śpiączka.

W 65. minucie arbiter przyznał kartkę Marcinowi Stromeckiemu z Górnika Łęczna. W tej samej minucie Przemysław Zdybowicz został zastąpiony przez Dawida Flaszkę. W tej samej minucie w jedenastce GKS-u Bełchatów doszło do zmiany. Bartłomiej Eizenchart wszedł za Damiana Hilbrychta.

Niedługo później Michal Goliński wywołał eksplozję radości wśród kibiców Górnika Łęczna, strzelając kolejnego gola w 67. minucie pojedynku. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom GKS Bełchatów: Sewerynowi Michalskiemu w 76. i Marcinowi Sierczyńskiemu w 83. minucie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Marcin Sierczyński83′
 38′ Paweł Sasin
Mateusz Szymorek
Adrian Cierpka
Waldemar Gancarczyk
 67′ Michal Goliński
Damian Hilbrycht
Serhii Krykun
Szymon Łapiński
65′ Marcin Stromecki
Michał Pawlik
 60′ Bartosz Śpiączka
Łukasz Wroński
Paweł Wojciechowski
Przemysław Zdybowicz

Zawodnicy Górnika Łęczna obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Górnika Łęczna w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.