1. kolejka 1. ligi: GKS Tychy '71 - Stomil Olsztyn 0-0

W pojedynku 1. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 29 sierpnia, drużyna GKS-u Tychy zremisowała ze Stomilem Olsztyn 0-0. Mecz na Stadionie Miejskim obejrzało 2 532 widzów.

1. kolejka Polska - 1. liga
2020-08-29 19:00 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 2532 | Arbiter: S. Krasny
GKS Tychy '71
Stomil Olsztyn
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań drużyna GKS-u Tychy wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Krystian Ogrodowski z jedenastki gości. Była to dziewiąta minuta meczu.

Drugą połowę zespół Stomilu Olsztyn rozpoczął w zmienionym składzie, za Krystiana Ogrodowskiego wszedł Jonatan Straus. W 60. minucie kartkę obejrzał Wiktor Biedrzycki z Stomilu Olsztyn.

W 62. minucie Ņikita Kovaļonoks został zastąpiony przez Skendera Loshiego. Od 71 minuty boisko opuścili zawodnicy GKS-u Tychy: Jan Biegański, Damian Nowak, Sebastian Steblecki, na ich miejsce weszli: Jakub Piątek, Dawid Kasprzyk, Kacper Piątek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Macieja Spychały, Kokiego Hinokia zajęli: Ingo van Weert, Damian Sierant. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Maciej Spychała, piłkarz gości.

Ņikita Kovaļonoks

Wyjątkowa nieporadność napastników Stomilu Olsztyn była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników GKS-u Tychy żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Jedenastka GKS-u Tychy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.