1. kolejka 1. ligi: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Zagłębie Sosnowiec 1-0 (0-0)

W pojedynku 1. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 29 sierpnia, jedenastka Bruk-Bet Termalicy wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Termaliki Bruk-Bet Nieciecza w Niecieczy obejrzało 1 409 widzów.

1. kolejka Polska - 1. liga
2020-08-29 20:00 | Stadion: Stadion Termaliki Bruk-Bet Nieciecza | Widzów: 1409 | Arbiter: J. Małyszek
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Zagłębie Sosnowiec
1
0
R. Gergel 51'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Artioma Putiwcewa z Bruk-Bet Termalicy, a w 22. minucie Dawida Ryndaka z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył Roman Gergel dla zespołu Bruk-Bet Termalicy. Bramka padła w tej samej minucie. W 59. minucie Quentin Seedorf zastąpił Mateusza Szweda.

Między 63. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Bruk-Bet Termalicy: Paweł Żyra, Patrik Mišák, Michał Orzechowski, Roman Gergel, Samuel Sztefanik, na ich miejsce weszli: Michal Bezpalec, Adam Radwański, Kacper Śpiewak, Marcin Wasielewski, Martin Zeman. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Martima Mai, Szymona Pawłowskiego zajęli: Gonçalo Gregório, Filip Karbowy. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Piotrowi Wlaźle z drużyny gospodarzy. Była to 90. minuta meczu.

Dawid Ryndak22′
7′ Artiom Putiwcew
Quentin Seedorf
 51′ Roman Gergel
Martim Malheiro Fabião Maia
Patrik Mišák
Patryk Małecki
Samuel Sztefanik
Szymon Pawłowski
90′ Piotr Wlazło
João Ribeiro Oliveira
Paweł Żyra
Olaf Nowak

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Bruk-Bet Termalicy, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Zagłębia Sosnowiec w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Bruk-Bet Termalicy zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Sandecja Nowy Sącz. Natomiast 6 września GKS Tychy '71 zagra z drużyną Zagłębia Sosnowiec na jej terenie.