1. kolejka 1. ligi: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz 3-0 (2-0)

W pojedynku 1. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 27 lipca, zespół Bruk-Bet Termalicy wygrał z Sandecją 3-0 (2-0). Mecz na Stadionie Termaliki Bruk-Bet Nieciecza w Niecieczy obejrzało 2 024 widzów.

1. kolejka Polska - 1. liga
2019-07-27 20:00 | Stadion: Stadion Termaliki Bruk-Bet Nieciecza | Widzów: 2024 | Arbiter: D. Kruczyński
Jonathan de Amo 76'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Roman Gergel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bruk-Bet Termalicy , strzelając gola w 23. minucie meczu.

Zespół Sandecji (”Biało-Czarni”) ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Bruk-Bet Termalicy, zdobywając kolejną bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Vladislavs Gutkovskis.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Maciej Małkowski z ”Biało-Czarnych”. Była to 44. minuta spotkania.

W 53. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Grzegorz Baran osłabiając tym samym zespół ”Biało-Czarnych”. W 60. minucie Damian Chmiel został zastąpiony przez Michala Pitera-Buckę.

W 65. minucie Wojciech Kamiński został zmieniony przez Vlastimira Jovanovicia, co miało wzmocnić drużynę Bruk-Bet Termalicy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominika Kuna na Adriana Danka. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Michala Bezpalca, piłkarza Bruk-Bet Termalicy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bruk-Bet Termalicy w 76. minucie spotkania, gdy Jonathan De Amo strzelił trzeciego gola. W 78. minucie Piotr Wlazło został zmieniony przez Florina Purecego, a za Vladislavsa Gutkovskisa wszedł na boisko Árni Vilhjálmsson, co miało wzmocnić zespół Bruk-Bet Termalicy. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mateusza Klichowicza na Mariusza Gabrycha.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Daniel Bielica
72′ Michal Bezpalec
Marcin Flis
 76′ Jonathan de Amo Pérez
Tadeusz Socha
Mateusz Grzybek
Grzegorz Baran53′
Artiom Putiwcew
Damian Chmiel
 23′ Roman Gergel
Michał Walski
 38′ Vladislavs Gutkovskis
Mateusz Klichowicz

”Biało-Czarni” otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.