Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Paulo Sousa: Chciałem zobaczyć w oczach Roberta Lewandowskiego pasję

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa podczas czwartkowej, powitalnej, konferencji prasowej odniósł się do niedawnego spotkania z Robertem Lewandowskim. - Chciałem zobaczyć w oczach Roberta Lewandowskiego pasję. Nie chcemy mieć jednak jednego, a kilku liderów - mówił.

Portugalczyk, nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski spotkał się z "Lewym" przed kilkoma dniami. Dotąd to, o czym rozmawiała ta dwójka, było zagadką.

Reklama

- Chciałem zobaczyć w jego oczach pasję i zaangażowanie. Okazał je zarówno mnie, jak i asystentom - mówił.

- To nie tylko najlepszy zawodnik na świecie, ale też lider, przywódca, który daje przykład ciężkiej pracy i zawsze stara się dać z siebie wszystko - dodawał, podkreślając, że napastnik Bayernu Monachium "motywuje innych, aby robili to samo".

- Ogień w oczach Lewandowskiego jest widoczny. Chcę zbudować sportową rodzinę, zespół, który będzie wierzył w zwycięstwo - zadeklarował, podkreślając przy tym, że "nie chcemy mieć jednego, a kilku liderów".

Sousa poinformował też między innymi, że podjął już decyzję odnośnie pierwszego bramkarza reprezentacji, ale na razie jej nie ujawni.

Zobacz zapis całej konferencji selekcjonera!

TC

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama