Reklama

Reklama

Paulo Sousa wyjaśnia, dlaczego opuścił Polskę. Do Flamengo bierze 6 asystentów

Aż sześciu asystentów będzie miał w brazylijskim klubie Flamengo były selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa. Portugalski trener skierował do ponad 40 milionów kibiców Flamengo przemówienie, w którym wyjaśnił, dlaczego opuścił Polskę. - Flamengo oddycha zwycięstwem - mówił.

Mówił zatem o ogromnej dumie i satysfakcji, które mu towarzyszą w związku z praca w jednym z największych klubów świata. Brazylijskie Flamengo z Rio de Janeiro szacuje liczbę swych kibiców na ponad 40 milionów, czyli więcej niż mieszkańców Polski. Paulo Sousa przemówił do nich, a w jego przemówieniu można usłyszeć słowa i sformułowania, które polscy kibice usłyszeli rok temu.

- To czas ciężkiej pracy, aby dać radość i tytuły ponad 40 milionom kibiców - powiedział Paulo Sousa i dodał: - Zagramy razem! Czerwono-czarne pozdrowienia.

Czerwono-czarne to barwy klubu Flamengo

Reklama

- Wszyscy gracze Flamengo są dla mnie ważni.  To zaangażowanie wszystkich napędza nas do osiągania najlepszych celów, a fani będą nas pchali do kolejnych zwycięstw. Bardzo ważna jest kultura zwyciężania - mówił Paulo Sousa.

Dlaczego Paulo Sousa opuścił Polskę? Wyjaśnia

Portugalczyk wyjaśnia też w Brazylii, dlaczego zostawił reprezentację Polski wraz z możliwością jej gry na mistrzostwach świata w 2022 roku. - Zadecydowała wielkość klubu Flamengo, a także moje własne oczekiwania związane z pracą i zwyciężaniem w takim klubie. Flamengo ma stałą ambicję zwyciężania, co mi odpowiada. To klub, który oddycha zwycięstwem. Innymi słowy, mamy takie same ambicje i cele - powiedział.

Jak podaje "Globo", umowa Paulo Sousy z Flamengo została podpisana bardzo szybko, bo już w niedzielę, zanim rozwiązany został jego kontrakt z PZPN. Portugalczyk rozpocznie pracę 10 stycznia, a towarzyszyć mu będzie aż sześciu asystentów.


Paulo Sousa w święta poprosił PZPN o rozwiązanie umowy i zakończenie pracy z reprezentacją Polski, gdyż ma ofertę z dużego klubu. Związek początkowo odmówił, ale w końcu zgodził się umowę rozwiązać. Paulo Sousa związał się z Flamengo kontraktem do 2023 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Menedżer Paulo Sousy mocno wkurzony

oprac. rana

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama