Reklama

Reklama

Paulo Sousa wprowadził we Flamengo rygor i technologię; gracze są zmęczeni

Po dwóch tygodniach pracy byłego selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy z piłkarzami Flamengo Rio de Janeiro miejscowa prasa odnotowuje, że portugalski trener narzucił rygor w klubie, a treningi oparł na nowinkach technologicznych.

Portal UOL, relacjonujący pierwsze poczynania Paulo Sousy we Flamengo, wskazuje, że piłkarze klubu z Rio de Janeiro zostali zmuszeni do bardzo wczesnego wstawania. Odnotowuje, że odbywające się po przyjściu Sousy do klubu sesje treningowe rozpoczynają się o 8 rano, czyli o dwie godziny wcześniej niż dotychczas.

CZYTAJ TAKŻE: Trzęsienie ziemi we Flamengo za sprawą Paulo Sousy

Zaznaczył, że innym wymaganiem Portugalczyka jest nakazanie graczom spożywania posiłku w dniach treningów w centrum szkoleniowym klubu Ninho do Urubo, zaś w dniach rozgrywanych meczów - na terenie stadionu Maracana.

Reklama

Paulo Sousa trenuje, Flamengo zmęczone

Brazylijski portal O Globo zauważa, że podopieczni Sousy sprawiają wrażenie bardzo zmęczonych po dwóch tygodniach pracy w tym klubie 51-letniego Portugalczyka.

- Zawodnicy nie mają łatwego życia przed rozpoczęciem sezonu w okresie, kiedy ekipą kieruje Paulo Sousa - wskazuje portal, zaznaczając, że niektórzy z graczy mówią, że "mają nogi niczym z betonu", albo "brakuje im kolejnego płuca".

Tymczasem portal Torcedores wskazuje, że inną charakterystyką zajęć z Sousą jest użycie kilku nowinek technologicznych, m.in. nagrywania dronem sesji treningowych. Dzięki sfilmowaniu ćwiczeń trener pokazuje graczom na telebimie mankamenty, które należy poprawić.

Paulo Sousa zastosował chipy GPS

Inną nowością wprowadzoną we Flamengo przez byłego selekcjonera polskiej kadry jest stosowanie odzieży sportowej z umieszczonym w niej chipem z GPS. Podczas treningu rejestruje on m.in. rytm serca zawodnika, liczbę pokonanych przez niego kilometrów, a także maksymalną szybkość osiąganą podczas startów.

Portal Torcedores odnotowuje, że Paulo Sousa zadbał również "pod względem technologicznym" o piłkarzy kontuzjowanych lub powracających do drużyny po urazach. Od czwartku mają oni sesje treningowe, podczas których używają okularów rzeczywistości wirtualnej. Nowatorskie urządzenie pomaga podczas wirtualnej gry poprawić predyspozycję psychiczną do określonych zagrań, a także przyspieszyć reakcję zawodnika.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy