Reklama

Reklama

Paulo Sousa odchodzi! Cezary Kulesza: Podjęliśmy jednogłośną decyzję

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza poinformował, że zarząd federacji podjął decyzję o rozwiązaniu umowy z Paulo Sousą. Portugalski szkoleniowiec ma w ramach porozumienia zapłacić wysokie odszkodowanie na rzecz PZPN.

- Jako zarząd PZPN podjęliśmy jednogłośną decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Paulo Sousą. W ramach porozumienia były selekcjoner zapłaci PZPN odszkodowanie zgodne z oczekiwaniami federacji - czytamy.

Komunikat wysłany przez prezesa PZPN to wynik nadzwyczajnego posiedzenia zarządu PZPN, które odbyło się w środę. Sousa liczył na to, że kontrakt uda się rozwiązać za porozumieniem stron - stało się jednak inaczej. 

Reklama

Paulo Sousa nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski. Kontrakt rozwiązany

Czytaj także: "Siwy Bajerant" powoływał się nawet na Jana Pawła II

Paulo Sousa zapłaci PZPN odszkodowanie. Może chodzić nawet o dwa miliony złotych

Według informacji Interii w ramach ugody Portugalczyk będzie musiał wpłacić do kasy PZPN około 300 tys. euro, czyli blisko półtora miliona złotych. Wszystko po to, aby móc bez obaw znaleźć zatrudnienie w Brazylii, prawdopodobnie w ekipie Flamengo, o czym donosiły tamtejsze media.

W obliczu zbliżających się meczów barażowych o awans na mistrzostwa świata, konieczne jest zatrudnienie nowego selekcjonera. Na giełdzie nazwisk pojawiali się już m.in. Adam Nawałka, czy Dick Advocaat.

TC/MR

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL