Partner merytoryczny: Eleven Sports

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: Kiedy startują Polacy? Kto uzyskał kwalifikacje?

Do startu Igrzysk Olimpijskich pozostały ostatnie tygodnie. Znamy już większość kwalifikacji uzyskanych przez polskich zawodników, na część wciąż jednak musimy poczekać. Dokładna lista będzie znana tuż przed samymi Igrzyskami w Paryżu. Zobacz, kto i w jakich dyscyplinach uzyskał przepustkę do występu w Paryżu.

Wojciech Nowicki
Wojciech Nowicki/Adam Warżawa/PAP
partner merytoryczny

System kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich różni się w zależności od danej dyscypliny. Finalna lista wszystkich zawodników zakwalifikowanych do zawodów wyklaruje się dopiero przed samym startem całej imprezy. Poniżej przedstawiamy przepustki wywalczone przez biało-czerwonych. 

We Igrzyskach w Tokio udział wzięło 210 Polaków, w tym 110 mężczyzn oraz 100 kobiet. Swoje zmagania prowadzili w 28 dyscyplinach (133 konkurencji). Najwięcej z nich brało udział w zawodach Lekkoatletycznych (63). W finalnej klasyfikacji narodów zajęliśmy 7 miejsce, z dorobkiem 4 złotych medali, 5 srebrnych oraz 5 brązowych.

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Boks

  • 57 kg kobiet: Julia Szeremeta 
  • 66 kg kobiet: Aneta Rygielska 
  • 71 kg mężczyzn: Damian Durkacz
  • 75 kg kobiet: Elżbieta Wójcik 
  • 92 kg mężczyzn: Mateusz Bereźnicki 

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Jeździectwo

  • Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego - drużynowo: Polska - drużyna (Małgorzata Korycka, Wiktoria Knap, Jan Kamiński, Paweł Warszawski) 
  • Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego - indywidualnie: 3 zawodników 
  • Ujeżdżenie - drużynowo: Polska - drużyna (Żaneta Skowrońska-Kozubik, Mateusz Cichoń, Magda Jura, Marta Sobierajska) 
  • Ujeżdżenie - indywidualnie: 3 zawodników 
  • Skoki przez przeszkody - drużynowo: Polska - drużyna (Adam Grzegorzewski, Maksymilian Wechta, Wojciech Wojcianiec, Przemysław Konopacki) 
  • Skoki przez przeszkody - indywidualnie: 3 zawodników; 

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Judo

Turniej kobiet w kategorii 63 kg. - Alicja Szymańska

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Kajakarstwo

Sprint

  • K4 500 m kobiet: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto 
  • K2 500 m kobiet: Helena Wiśniewska, Martyna Klatt 
  • K1 500 m kobiet: 2 kwalifikacje dla kraju; 
  • C1 1000 m mężczyzn: Wiktor Głazunow 
  • C1 200 m kobiet: Dorota Borowska 
  • C2 500 m kobiet: Sylwia Szczerbińska i Katarzyna Szperkiewicz
  • K1 1000 m mężczyzn: dwie kwalifikacje dla kraju
  • K2 500 m mężczyzn: Jakub Stepun i Przemysław Korsak

Slalom

  • C-1 mężczyzn: Grzegorz Hedwig 
  • C-1 kobiet: Aleksandra Stach
  • K-1 kobiet: Klaudia Zwolińska 
  • K-1 mężczyzn: Mateusz Polaczyk 

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Kolarstwo górskie

  • Cross country kobiet: Paula Gorycka
  • Cross country mężczyzn: Krzysztof Łukasik

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Kolarstwo szosowe

  • Wyścig ze startu wspólnego kobiet: 3 kwalifikacje dla kraju 
  • Jazda indywidualna na czas kobiet: 2 kwalifikacje dla kraju (2 zawodniczki z wyścigu ze startu wspólnego: Agnieszka Skalniak-Sójka + jedno miejsce na podstawie rankingu) 
  • Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn: 1 kwalifikacja dla kraju
  • Jazda indywidualna na czas mężczyzn: 1 kwalifikacja dla kraju (zawodnik z wyścigu ze startu wspólnego)

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Kolarstwo torowe

  • Sprint drużynowy kobiet: kwalifikacja  
  • Sprint indywidualny kobiet: 2 kwalifikacje  
  • Sprint indywidualny mężczyzn: kwalifikacja  
  • Keirin kobiet: 2 kwalifikacje  
  • Keirin mężczyzn: kwalifikacja  
  • Madison kobiet: kwalifikacja  
  • Omnium kobiet: kwalifikacja dla kraju; 
  • Omnium mężczyzn: kwalifikacja dla kraju

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - koszykówka 3x3 mężczyzn

  • Drużyna mężczyzn (Adrian Bogucki, Michał Sokołowski, Przemysław Zamojski, Filip Matczak)

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Lekkoatletyka

  • Maraton kobiet: Aleksandra Lisowska i Angelika Mach 
  • Siedmiobój kobiet: Adrianna Sułek
  • 400 m kobiet: Natalia Kaczmarek 
  • 100 m kobiet: Ewa Swoboda 
  • 100 m ppł kobiet: Pia Skrzyszowska 
  • 110 m ppł mężczyzn: Damian Czykier
  • 800 m mężczyzn: Mateusz Borkowski
  • 3000 m z przeszkodami kobiet: Alicja Konieczek
  • Chód na 20 km mężczyzn - Maher Ben Hlima
  • Rzut młotem kobiet: Anita Włodarczyk 
  • Rzut młotem mężczyzn: Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek 
  • Skok o tyczce mężczyzn: Piotr Lisek 
  • Skok wzwyż mężczyzn: Norbert Kobielski 
  • Skok wzwyż kobiet: Maria Żodzik (czeka na zgodę World Athletics) 
  • Sztafeta mieszana w chodzie: Dawid Tomala i Katarzyna Zdziebło 
  • Sztafeta 4x100 m kobiet: Kryscina Cimanouska, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz, Ewa Swoboda
  • Sztafeta 4x400 m kobiet: Marika Popowicz-Drapała, Kinga Gacka, Alicja Wrona-Kutrzepa, Natalia Kaczmarek
  • Sztafeta 4x400 m mężczyzn: Maksymilian Szwed, Mateusz Rzeźniczak, Igor Bogaczyński, Kajetan Duszyński
  • Sztafeta 4x400 m mikst: Maksymilian Szwed, Iga Baumgart-Witan, Kajetan Duszyński, Natalia Kaczmarek

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Pięciobój nowoczesny

  • Indywidualnie mężczyźni: Łukasz Gutkowski 

Kwalifikacje Polaków do Igrzyska 2024 w Paryżu - Podnoszenie ciężarów

  • 81 kg kobiet: Weronika Zielińska-Stubińska

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Pływanie

  • 50 m stylem dowolnym kobiet: Katarzyna Wasick i Kornelia Fiedkiewicz 
  • 100 m stylem klasycznym kobiet:  Dominika Sztandera 
  • 100 m stylem grzbietowym mężczyzn: Ksawery Masiuk 
  • 100 m stylem motylkowym mężczyzn: Jakub Majerski 
  • 200 m stylem grzbietowym kobiet: Laura Bernat i Adela Piskorska 
  • 200 m stylem grzbietowym mężczyzn: Ksawery Masiuk 
  • 200 m stylem motylkowym mężczyzn: Krzysztof Chmielewski i Michał Chmielewski; 
  • Sztafeta 4×100 metrów stylem dowolnym kobiet: Zuzanna Famulok, Julia Maik, Aleksandra Polańska, Kornelia Fiedkiewicz 
  • Sztafeta 4x100 m stylem zmiennym kobiet: Adela Piskorska, Dominika Sztandera, Paulina Peda, Kornelia Fiedkiewicz 
  • Sztafeta 4x100 m stylem zmiennym mężczyzn: Ksawery Masiuk, Jan Kałusowski, Jakub Majerski, Kamil Sieradzki 
  • Sztafeta mieszana 4x100 m stylem zmiennym: Ksawery Masiuk, Dominika Sztandera, Adrian Jaśkiewicz i Kornelia Fiedkiewicz)
  • 10 km na otwartym akwenie mężczyzn: Piotr Woźniak 

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Siatkówka

  • Drużyna kobiet (12 zawodniczek) 
  • Drużyna mężczyzn (12 zawodników) 

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Siatkówka plażowa

  • Michał Bryl i Bartosz Łosiak

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Skoki do wody

  • Wieża 10 m mężczyzn: Robert Łukaszewicz 

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Strzelectwo

  • Karabin trzy postawy 50 m mężczyzn: Tomasz Bartnik 
  • Karabin trzy postawy 50 m kobiet: Natalia Kochańska i Aleksandra Pietruk 
  • Karabin pneumatyczny 10 m kobiet: Julia Piotrowska 
  • Karabin pneumatyczny 10 m mężczyzn: Maciej Kowalewicz 
  • Karabin pneumatyczny 10 m - mikst: kwalifikacja dla kraju 
  • Pistolet sportowy 30+30 25 m kobiet: Klaudia Breś 
  • Pistolet pneumatyczny 10 m kobiet: Klaudia Breś 

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Szermierka

  • Szpada - drużyna kobiet: Polska - kwalifikacja przyznawana na podstawie miejsca w rankingu; 
  • Szpada kobiet indywidualnie: kwalifikacja dla kraju - 3 zawodników; 
  • Floret - drużyna kobiet: Polska - kwalifikacja przyznawana na podstawie miejsca w rankingu; 
  • Floret kobiet indywidualnie: kwalifikacja dla kraju - 3 zawodników 
  • Floret - drużyna mężczyzn: Polska - kwalifikacja na podstawie miejsca w rankingu 
  • Floret mężczyzn indywidualnie: kwalifikacja dla kraju - 3 zawodników 

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Tenis stołowy

  • Drużyna kobiet: kwalifikacja na podstawie miejsca w rankingu
  • Singel kobiet: kwalifikacja dla kraju - 2 zawodników 
  • Singiel mężczyzn - Miłosz Redzimski

Kwalifikacje Polaków do Igrzyska 2024 w Paryżu - Tenis ziemny

  • Singiel kobiet: Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch
  • Singiel mężczyzn: Hubert Hurkacz
  • Turniej mikstów: Świątek/Hurkacz

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu: Triathlon

  • Zawody indywidualne kobiet: Roksana Słupek

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Wioślarstwo

  • Czwórka podwójna mężczyzn: Dominik Czaja, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup 
  • Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet: Martyna Radosz i Katarzyna Wełna 

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Wspinaczka sportowa

  • Wspinaczka sportowa na czas kobiet: Aleksandra Mirosław 

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Zapasy

  • Styl wolny (-57 kg kobiet): Anhelina Łysak 
  • Styl wolny (-68 kg kobiet): Wiktoria Chołuj 
  • Styl wolny (-97 kg mężczyzn): Zbigniew Baranowski
  • Styl klasyczny (-87 kg mężczyzn): Arkadiusz Kułynycz

Kwalifikacje Polaków do Igrzysk 2024 w Paryżu - Żeglarstwo

  • Klasa iQFoil kobiet: Maja Dziarnowska 
  • Klasa ILCA 6 kobiet: Agata Barwińska 
  • Klasa iQFoil mężczyzn: Paweł Tarnowski 
  • Klasa 49er mężczyzn: Dominik Buksak/Szymon Wierzbicki oraz Łukasz Przybytek/Jacek Piasecki 
  • Klasa 49erFX kobiet: Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak 
  • Formula Kite kobiet: Julia Damasiewicz 
  • Formula Kite mężczyzn: Maks Żakowski 

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Boks

57 kg kobiet: Julia Szeremeta

  • 30 lipca - 11:00 - 13:40 (1/32 finału, runda 1 i 2), 15:30 - 18:10 (1/32 finału, rundy 3 i 4), 20:00 - 22:40 (1/32 finału, rundy 5 i 6)
  • 2 sierpnia - 15:30 - 18:10 (1/16 finału, rundy 7,8,9,10), 20:00 - 22:40 (1/16 finały, rundy 11,12,13 i 14)
  • 4 sierpnia - 11:00 - 13:25 (ćwierćfinał, rundy 15 i 16), 15:30 - 17:55 (ćwierćfinał, rundy 17 i 18)
  • 7 sierpnia - 21:30 - 23:30 półfinał (rundy 19 i 20)
  • 10 sierpnia - 21:30 - 23:30 (finały)

66 kg kobiet: Aneta Rygielska

  • 28 lipca - 11:00 - 13:10 (1/32 finału, runda 1), 15:30 - 17:40 (1/32 finału, runda 2), 20:00 - 22:10 (1/32 finału, runda 3 i 4)
  • 31 lipca - 11:00 - 13:25 (1/16 finały, rundy 5,6,7 i 8), 15:30 - 18:10 (1/16 finału, rundy 9 i 10), 20:00 - 22:25 (1/16 finału, rundy 11 i 12)
  • 3 sierpnia - 15:30 - 17:55 (ćwierćfinał, rundy 13 i 14), 20:00 - 22:25 (ćwierćfinał, rundy 15 i 16)
  • 6 sierpnia - 21:30 - 23:30 (półfinał, rundy 17 i 18)
  • 9 sierpnia - 21:30 - 23:30 (finał)

71 kg mężczyzn - Damian Durkacz

  • 28 lipca - 11:00 - 13:10 (1/32 finału, runda 1), 15:30 - 17:40 (1/32 finału, runda 2), 20:00 - 22:10 (1/32 finału, runda 3 i 4)
  • 31 lipca - 11:00 - 13:25 (1/16 finału, rundy 5,6,7 i 8), 15:30 - 18:10 (1/16 finału, rundy 9 i 10), 20:00 - 22:25 (1/16 finału, rundy 11 i 12)
  • 3 sierpnia - 15:30 - 17:55 (ćwierćfinał, rundy 13 i 14), 20:00 - 22:25 (ćwierćfinał, rundy 15 i 16)
  • 6 sierpnia - 21:30 - 23:30 (półfinał, rundy 17 i 18)
  • 9 sierpnia - 21:30 - 23:30 (finał)

75 kg kobiet: Elżbieta Wójcik 

  • 31 lipca - 11:00 - 13:25 (1/16 finały, rundy 1,2,3 i 4), 15:30 - 18:10 (1/16 finału, rundy 5 i 6), 20:00 - 22:25 (1/16 finału, rundy 7,8)
  • 4 sierpnia - 11:00 - 13:25 (ćwierćfinał, rundy 9 i 10), 15:30 - 17:55 (ćwierćfinał, rundy 11 i 12),
  • 8 sierpnia - 21:30 - 23:30 (półfinały, rundy 13 i 14)
  • 10 sierpnia - 21:30 - 23:30 (finały)

92 kg mężczyzn: Mateusz Bereźnicki

  • 28 lipca - 11:00 - 13:10 (1/16 finału, runda 1 i 2), 15:30 - 17:40 (1/16 finału, runda 3,4 i 5), 20:00 - 22:10 (1/16 finału, runda 6,7 i 8)
  • 1 sierpnia - 11:00 - 13:25 (ćwierćfinał, runda 9), 15:30 - 18:10 (ćwierćfinał, runda 10), 20:00 - 22:25 (ćwierćfinał, rundy 11 i 12)
  • 4 sierpnia - 11:00 - 13:25 (półfinał, rundy 13), 15:30 - 17:55 (półfinał, runda 14)
  • 9 sierpnia - 21:30 - 23:30 (finał)

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Jeździectwo

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego - drużynowo: Polska - drużyna (Małgorzata Korycka, Wiktoria Knap, Jan Kamiński, Paweł Warszawski)

  • 27 lipca - 09:30 - 18:30 (ujeżdżanie)
  • 28 lipca - 10:30 - 15:30 (próba terenowa)
  • 29 lipca - 11:00 - 16:30 (skoki)

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego - indywidualnie: 3 zawodników 

  • 27 lipca - 09:30 - 18:30 (ujeżdżanie)
  • 28 lipca - 10:30 - 15:30 (próba terenowa)
  • 29 lipca - 11:00 - 16:30 (skoki)

Ujeżdżanie - drużynowo: Polska - drużyna (Żaneta Skowrońska-Kozubik, Mateusz Cichoń, Magda Jura, Marta Sobierajska) 

  • 30 lipca - 11:00 - 16:30 (kwalifikacje dzień 1)
  • 31 lipca - 10:00 - 15:30 (kwalifikacje dzień 2)
  • 03 lipca - 10:00 - 16:30 (finały)

Ujeżdżanie - indywidualnie: 3 zawodników 

  • 30 lipca - 11:00 - 16:30 (kwalifikacje dzień 1)
  • 31 lipca - 10:00 - 15:30 (kwalifikacje dzień 2)
  • 04 sierpnia - 10:00 - 14:00 (finały)

Skoki przez przeszkody - drużynowo: Polska - drużyna (Adam Grzegorzewski, Maksymilian Wechta, Wojciech Wojcianiec, Przemysław Konopacki) 

  • 01 sierpnia - 10:00 - 14:00 (kwalifikacje)
  • 02 sierpnia - 14:00 - 16:30 (finały)

Skoki przez przeszkody - indywidualnie: 3 zawodników

  • 05 sierpnia - 14:00 - 18:00 (kwalifikacje)
  • 06 sierpnia - 10:00 - 12:30 (finały)

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Judo

Turniej kobiet w kategorii 63 kg. - Alicja Szymańska

  • 30 lipca - 10:00 - 14:00 (eliminacje), 16:00 - 19:00 (repasaże, półfinały, medale)

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Kajakarstwo

K4 500 m kobiet: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto 

  • 6 sierpnia - 09:30 - 14:50 (eliminacje)
  • 8 sierpnia - 10:30 - 14:30 (półfinały, finały)

K2 500 m kobiet: Helena Wiśniewska, Martyna Klatt 

  • 6 sierpnia - 09:30 - 14:50 (eliminacje, ćwierćfinały)
  • 9 sierpnia - 10:30 - 14:40 (półfinały, finały)

K1 500 m kobiet: 2 kwalifikacje dla kraju

  • 7 sierpnia - 09:30 - 15:10 (eliminacje, ćwierćfinały)
  • 10 sierpnia - 10:30 - 14:20 (finały)

C1 1000 m mężczyzn: Wiktor Głazunow 

  • 7 sierpnia - 09:30 - 15:10 (eliminacje, ćwierćfinały)
  • 9 sierpnia - 10:30 - 14:40 (finały)

C1 200 m kobiet: Dorota Borowska 

  • 08.08 - 10:30 - 14:30 (wyścigi eliminacyjne, ćwierćfinały)
  • 10.08 - 10:30 - 14:20 (półfinały, finały A, finał B)

C2 500m kobiet: Sylwia Szczerbińska i Katarzyna Szperkiewicz

  • 06.08 - 09:30 - 14:50 (wyścigi eliminacyjne, ćwierćfinały)
  • 09.08 - 10:30 - 14:40 (półfinały, finały A, finały B)

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Kolarstwo szosowe

Jazda indywidualna na czas kobiet: 2 kwalifikacje dla kraju (2 zawodniczki z wyścigu ze startu wspólnego: Agnieszka Skalniak-Sójka + jedno miejsce na podstawie rankingu) 

  • 27 lipca - 14:30 - 18:30

Jazda indywidualna na czas mężczyzn: 1 kwalifikacja dla kraju (zawodnik z wyścigu ze startu wspólnego)

  • 27 lipca - 14:30 - 18:30

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn: 1 kwalifikacja dla kraju

  • 3 sierpnia - 11:00 - 18:15

Wyścig ze startu wspólnego kobiet: 3 kwalifikacje dla kraju 

  • 4 sierpnia - 14:00 - 18:45

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Kolarstwo torowe

Sprint drużynowy kobiet: kwalifikacja

  • 5 sierpnia - 17:00 - 20:20

Sprint indywidualny mężczyzn: kwalifikacja

  • 7 sierpnia - 12:45 - 15:45  (kwalifikacje, 1/32 finału)

Sprint indywidualny kobiet: 2 kwalifikacje  

  • 9 sierpnia - 14:00 - 16:00 (kwalifikacje, 1/32 finału), 18:00 - 21:15 (1/16 finału) 

Keirin kobiet: 2 kwalifikacje  

  • 7 sierpnia - 12:45 - 14:45 (runda 1)
  • 8 sierpnia - 17:00 - 20:25 (ćwierćfinały, półfinały, finały)

Keirin mężczyzn: kwalifikacja  

  • 10 sierpnia - 17:00 - 20:20 (1 runda)
  • 11 sierpnia - 11:00 - 14:40 (ćwierćfinały, półfinały, finały)

Madison kobiet: kwalifikacja  

  • 9 sierpnia - 14:00 - 16:00 (finały)

Omnium kobiet: kwalifikacja dla kraju

  • 11 sierpnia - 11:00 - 14:40 (scratch, wyścig 1/4, wyścig na tempo 2/4, wyścig eliminacyjny 3/4, wyścig punktowy 4/4)

Omnium mężczyzn: kwalifikacja dla kraju

  • 7 sierpnia - 17:00 - 20:25 (scratch, wyścig 1/4, wyścig na tempo 2/4, wyścig eliminacyjny 3/4, wyścig punktowy 4/4)

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Kolarstwo górskie

  • 28 lipca - 14:00 - 16:30 (cross country kobiet, medale)
  • 29 lipca - 14:00 - 16:30 (cross country mężczyzn, medale),

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Koszykówka 3x3

  • 30 lipca - 17:30 - 19:30 (faza grupowa, 2 mecze), 21:00 - 23:00 (faza grupowa, 2 mecze)
  • 31 lipca - 17:30 - 19:30 (faza grupowa, 2 mecze), 21:00 - 23:00 (faza grupowa, 2 mecze)
  • 1 sierpnia - 09:00 - 11:00, 12:30 - 14:30, 18:00 - 22:00, 21:30 - 23:00 (fazy grupowe, po 2 mecze)
  • 2 sierpnia - 09:00 - 11:00, 12:30 - 14:30, 18:00 - 22:00, 21:30 - 23:00 (fazy grupowe, po 2 mecze)
  • 4 sierpnia - 17:30 - 19:30 (faza grupowa, 4 mecze), 21:30 - 22:30 (baraże, 2 mecze)
  • 5 sierpnia - 17:30 - 19:30 (półfinały), 21:00 - 23:20 (mecze o 3. miejsce, finał)

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Lekkoatletyka

Maraton kobiet: Aleksandra Lisowska i Angelika Mach

  • 11 sierpnia 08:00 - 11:15 

Siedmiobój kobiet: Adrianna Sułek

  • 8 sierpnia - 10:00 - 13:00, 19:00 - 22:00
  • 9 sierpnia - 10:00 - 13:15, 19:00 - 22:30

400 m kobiet: Natalia Kaczmarek

  • 5 sierpnia - 10:00 - 13:15 (1. runda)
  • 7 sierpnia - 18:30 - 22:00 (półfinały)
  • 9 sierpnia - 10:00 - 13:15 (finał)

100 m kobiet: Ewa Swoboda

  • 2 sierpnia - 10:00 - 13:00 (preeliminacje, 1. runda)
  • 3 sierpnia - 19:00 - 22:00 (półfinały, finał)

100 m ppł kobiet: Pia Skrzyszowska

  • 7 sierpnia - 07:30 - 10:50 (1. runda)
  • 9 sierpnia - 10:00 - 13:15 (półfinały)
  • 10 sierpnia - 18:30 - 22:30 (finały)

800 m mężczyzn: Mateusz Borkowski

  • 7 sierpnia - 10:00 - 13:05 (1. runda)
  • 9 sierpnia - 10:00 - 13:15 (półfinały)
  • 10 sierpnia - 18:30 - 22:30 (finały)

3000 m z przeszkodami kobiet: Alicja Konieczek

  • 4 sierpnia - 10:00 - 13:15 (1. runda)
  • 6 sierpnia - 19:00 - 22:00 (finały)

Chód na 20 km mężczyzn: Maher Ben Hlima

  • 1 sierpnia - 7:30 - 11:05

Rzut młotem kobiet: Anita Włodarczyk

  • 4 sierpnia - 10:00 - 13:15 (kwalifikacje)
  • 6 sierpnia - 19:00 - 22:00 (finały)

Rzut młotem mężczyzn: Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek 

  • 2 sierpnia - 10:00 - 13:00 (kwalifikacje)
  • 4 sierpnia - 10:00 - 13:15 (finał)

Skok o tyczce mężczyzn: Piotr Lisek 

  • 3 sierpnia - 10:00 - 16:00 (kwalifikacje)
  • 5 sierpnia - 18:30 - 22:00 (finał)

Skok wzwyż mężczyzn: Norbert Kobielski 

  • 7 sierpnia - 10:00 - 13:05 (kwalifikacje)
  • 10 sierpnia - 18:30 - 22:30 (finał)

Skok wzwyż kobiet: Maria Żodzik (czeka na zgodę World Athletics) 

  • 2 sierpnia - 10:00 -13:00 (kwalifikacje)
  • 4 sierpnia - 18:30 - 22:00 (finał)

Sztafeta mieszana w chodzie: Dawid Tomala i Katarzyna Zdziebło 

  • 7 sierpnia - 10:00 - 13:05 (finał)

Sztafeta 4x100m kobiet: Kryscina Cimanouska, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda

  • 8 sierpnia - 10:00 - 13:00 (1. runda)
  • 9 sierpnia - 19:00 - 22:30 (finał, medale)

Sztafeta 4x400m kobiet: Marika Popowicz-Drapała, Kinga Gacka, Alicja Wrona-Kutrzepa i Natalia Kaczmarek

  • 9 sierpnia - 10:00 - 13:15 (1. runda)
  • 10 sierpnia - 18:30 - 22:30 (finał)

Sztafeta 4x400m mężczyzn: Maksymilian Szwed, Mateusz Rzeźniczak, Igor Bogaczyński i Kajetan Duszyński

  • 9 sierpnia - 10:00 - 13:15 (1. runda)
  • 10 sierpnia - 18:30 - 22:30 (finał)

Sztafeta mieszana 4x400m: Maksymilian Szwed, Iga Baumgart-Witan, Kajetan Duszyński i Natalia Kaczmarek

  • 2 sierpnia - 10:00 - 13:00 (1.runda)
  • 3 sierpnia - 19:00 - 22:00 (finał)

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Pięciobój

Indywidualnie mężczyźni: Łukasz Gutkowski 

  • 8 sierpnia - 11:00 - 17:30 (runda rankingowa)
  • 9 sierpnia - 13:00 - 19:00 (półfinały)
  • 10 sierpnia - 09:30 - 15:30 (finały)

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Pływanie

50 m stylem dowolnym kobiet: Katarzyna Wasick i Kornelia Fiedkiewicz 

  • 3 sierpnia - 11:00 - 13:00 (kwalifikacje), 20:30 - 22:30 (półfinały)
  • 4 sierpnia - 18:30 - 20:30 (finały)

100 m stylem klasycznym kobiet: Dominika Sztandera 

  • 28 lipca - 11:00 - 13:00 (kwalifikacje), 20:30 - 22:30 (półfinały)
  • 29 lipca - 20:30 - 22:30 (finały)

100 m stylem grzbietowym mężczyzn: Ksawery Masiuk

  • 28 lipca - 11:00 - 13:00 (kwalifikacje), 20:30 - 22:30 (półfinały)
  • 29 lipca - 20:30 - 22:30 (finały)

100 m stylem motylkowym mężczyzn: Jakub Majerski 

  • 2 sierpnia - 11:00 - 13:00 (kwalifikacje), 20:30 - 22:30 (półfinały)
  • 3 sierpnia - 20:30 - 22:30 (finały)

200 m stylem grzbietowym kobiet: Laura Bernat i Adela Piskorska 

  • 1 sierpnia - 11:00 - 13:00 (kwalifikacje), 20:30 - 22:30 (półfinały)
  • 2 sierpnia - 20:30 - 22:30 (finały)

200 m stylem grzbietowym mężczyzn: Ksawery Masiuk 

  • 31 lipca - 11:00 - 13:00 (kwalifikacje), 20:30 - 22:30 (półfinały)
  • 1 sierpnia - 20:30 - 22:30 (finały)

200 m stylem motylkowym mężczyzn: Krzysztof Chmielewski i Michał Chmielewski

  • 30 lipca - 11:00 - 13:00 (kwalifikacje), 20:30 - 22:30 (półfinały)
  • 31 lipca - 20:30 - 22:30 (finały)

Sztafeta 4×100 metrów stylem dowolnym kobiet: Zuzanna Famulok, Julia Maik, Aleksandra Polańska, Kornelia Fiedkiewicz

  • 27 lipca - 11:00 - 13:00 (kwalifikacje), 20:30 - 22:30 (finały)

Sztafeta 4x100 m stylem zmiennym kobiet: Adela Piskorska, Dominika Sztandera, Paulina Peda, Kornelia Fiedkiewicz 

  • 3 sierpnia - 11:00 - 13:00 (kwalifikacje)
  • 4 sierpnia - 18:30 - 20:30 (finały)

Sztafeta 4x100 m stylem zmiennym mężczyzn: Ksawery Masiuk, Jan Kałusowski, Jakub Majerski, Kamil Sieradzki 

  • 3 sierpnia - 11:00 - 13:00 (kwalifikacje)
  • 4 sierpnia - 18:30 - 20:30 (finały)

Sztafeta mieszana 4x100 m stylem zmiennym: Ksawery Masiuk, Dominika Sztandera, Adrian Jaśkiewicz i Kornelia Fiedkiewicz)

  • 2 sierpnia - 11:00 - 13:00 (kwalifikacje)
  • 3 sierpnia - 20:30 - 22:30 (finały)

10 km na otwartym akwenie mężczyzn: Piotr Woźniak 

  •  9 sierpnia - 07:30 - 10:30 (finały)

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Podnoszenie ciężarów

81 kg kobiet 

  • 10 sierpnia - 16:00 - 18:30 (finał)

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Siatkówka

  • 27 lipca - 4 sierpnia (faza grupowa)
  • 5 sierpnia (ćwierćfinały mężczyzn)
  • 6 sierpnia (ćwierćfinały kobiet)
  • 7 sierpnia (półfinały kobiet)
  • 8 sierpnia (półfinały kobiet)
  • 9 sierpnia (mecz o 3. miejsce kobiet)
  • 10 sierpnia (mecz o 3. miejsce kobiet)
  • 10 sierpnia (finał mężczyzn)
  • 11 sierpnia (finał kobiet)

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Skoki do wody

Wieża 10 m mężczyzn: Robert Łukaszewicz 

  • 9 sierpnia - 10:00 - 12:00 (preeliminacje)
  • 10 sierpnia - 10:00 - 12:00 (półfinały)
  • 10 sierpnia - 15:00 - 17:00 (finały)

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Strzelectwo

Karabin trzy postawy 50 m mężczyzn: Tomasz Bartnik

  • 31.07 - 09:30 - 10:50 (kwalifikacje)
  • 01.08 - 09:30 - 10:50 (finały)

Karabin trzy postawy 50 m kobiet: Natalia Kochańska i Aleksandra Pietruk

  • 01.08 - 09:30 - 10:50 (kwalifikacje)
  • 02.08. - 09:30 - 10:50 (finały)

Karabin pneumatyczny 10 m kobiet: Julia Piotrowska

  • 28.07 - 09:15 - 12:30 (finały)

Karabin pneumatyczny 10 m mężczyzn: Maciej Kowalewicz 

  • 28.07 - 09:30 - 13:05 (finały)

Karabin pneumatyczny 10 m - mikst: kwalifikacja dla kraju 

  • 27.07 - 09:30 - 13:45 (kwalifikacje), 10:30 - 11:50 (finały)

Pistolet sportowy 30+30 25 m kobiet: Klaudia Breś 

  • 03.08 - 09:30 - 10:50 (finały)

Pistolet pneumatyczny 10 m kobiet: Klaudia Breś 

  • 28.07 - 09:30 - 13:05 (finały)

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Szermierka

Szpada - drużyna kobiet: Polska - kwalifikacja przyznawana na podstawie miejsca w rankingu

  • 30.07 - 12:00 - 17:30 (do półfinałów), 19:30 - 21:40 (finały)

Szpada kobiet indywidualnie: kwalifikacja dla kraju - 3 zawodników

  • 27.07 - 10:00 - 16:40 (aż do ćwierćfinałów)
  • 19:00 - 22:50 (aż do półfinałów, finały)

Floret - drużyna kobiet: Polska - kwalifikacja przyznawana na podstawie miejsca w rankingu

  • 01.08 - 10:00 - 17:00 (aż do półfinałów), 19:10 - 22:00 (finały)

Floret kobiet indywidualnie: kwalifikacja dla kraju - 3 zawodników 

  • 28.07 - 09:30 - 16:50 (aż do ćwierćfinałów), 19:00 - 21:10 (finały)

Floret - drużyna mężczyzn: Polska - kwalifikacja na podstawie miejsca w rankingu

  • 04.08 - 10:00 - 17:10 (aż do półfinałów), 19:10 - 22:00 (finały)

Floret mężczyzn indywidualnie: kwalifikacja dla kraju - 3 zawodników 

  • 29.07 - 09:30 - 16:50 (aż do ćwierćfinałów), 19:00 - 23:10 (półfinały, finały)

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Tenis stołowy

Drużyna kobiet: kwalifikacja na podstawie miejsca w rankingu

  • 06.08 - 10:00 - 13:00 - 1/16, 15:00 - 18:00. 20:00 - 23:00 (ćwierćfinały)
  • 07.08 - 10:00 - 13:00, 15:00 - 18:00 (ćwierćfinały)
  • 08.08 - 15:00 - 18:00, 20:00 - 23:00 (półfinały)
  • 10.08 - 10:00 - 13:00 (mecz o brąz), 15:00 - 18:30 (finał)

Singel kobiet: kwalifikacja dla kraju - 2 zawodników 

  • 27.07 - 15:00 - 18:00 (eliminacje), 20:00 - 23:00 (1.runda)
  • 28.07 - 10:00 - 14:00, 20:00 - 23:00 (1.runda)
  • 29.07 - 10:00 - 14:00 (1. runda), 20:00 - 23:00 (2.runda)
  • 30.07 - 10:00 - 12:00 (2.runda)
  • 31.07 - 10:00 - 13:00, 15:00 - 18:00, 20:00 - 23:00 (3. runda)
  • 01.08 - 10:00 - 13:00, 15:00 - 18:00, 20:00 - 23:00 (ćwierćfinały)
  • 02.08 - 10:00 - 12:00, 13:30 - 15:30 (półfinały)
  • 03.08 - 13:30 - 16:00 (finał)

Singiel mężczyzn: Miłosz Redzimski

  • 27.07 - 15:00 - 18:00 (eliminacje), 20:00 - 23:00 (1.runda)
  • 28.07 - 10:00 - 14:00, 20:00 - 23:00 (1.runda)
  • 29.07 - 10:00 - 14:00 (1. runda), 20:00 - 23:00 (2.runda)
  • 30.07 - 10:00 - 12:00 (2.runda)
  • 31.07 - 10:00 - 13:00, 15:00 - 18:00, 20:00 - 23:00 (3. runda)
  • 01.08 - 10:00 - 13:00, 15:00 - 18:00, 20:00 - 23:00 (ćwierćfinały)
  • 02.08 - 10:00 - 12:00, 13:30 - 15:30 (półfinały)
  • 04.08 - 13:30 - 16:00 (finał)

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Tenis ziemny

  • 27 lipca (sobota)

12:00 - 17:00 - single mężczyzn/kobiet (Court Philippe Chartrier)
19:00 - 23:00 - single mężczyzn/kobiet (Court Philippe Chartrier)
12:00 - 19:00 - deble mężczyzn/kobiet (Court Simone Mathieu)
12:00 - 19:00 - deble, single mężczyzn/kobiet (zewnętrzne korty)

  • 28 lipca (niedziela)

12:00 - 17:00 - single mężczyzn/kobiet (Court Philippe Chartrier)
19:00 - 23:00 - single mężczyzn/kobiet (Court Philippe Chartrier)
12:00 - 19:00 - deble mężczyzn/kobiet (Court Simone Mathieu)
12:00 - 19:00 - deble, single mężczyzn/kobiet (zewnętrzne korty)

  • 29 lipca (poniedziałek)

12:00 - 17:00 - single mężczyzn/kobiet (Court Philippe Chartrier)
19:00 - 23:00 - single mężczyzn/kobiet (Court Philippe Chartrier)
12:00 - 19:00 - single, deble miksty mężczyzn/kobiet (Court Suzanne Lenglen)
12:00 - 19:00 - single, deble, miksty mężczyzn/kobiet (Court Simone Mathieu)
12:00 - 19:00 - single, deble, miksty mężczyzn/kobiet (zewnętrzne korty)

  • 30 lipca (wtorek)

12:00 - 17:00 - single mężczyzn/kobiet (Court Philippe Chartrier)
19:00 - 23:00 - single mężczyzn/kobiet (Court Philippe Chartrier)
12:00 - 19:00 - single, deble, miksty mężczyzn/kobiet (Court Suzanne Lenglen)
12:00 - 19:00 - single, miksty mężczyzn/kobiet (Court Simone Mathieu)
12:00 - 19:00 - single, deble, miksty mężczyzn/kobiet (zewnętrzne korty)

  • 31 lipca (środa)

12:00 - 17:00 - single mężczyzn/kobiet (Court Philippe Chartrier)
19:00 - 23:00 - single mężczyzn/kobiet (Court Philippe Chartrier)
12:00 - 19:00 - single, deble, miksty mężczyzn/kobiet (Court Suzanne Lenglen)
12:00 - 19:00 - single, miksty mężczyzn/kobiet (Court Simone Mathieu)
12:00 - 19:00 - single, deble, miksty mężczyzn/kobiet (zewnętrzne korty)

  • 1 sierpnia (czwartek)

12:00 - 17:00 - ćwierćfinały singli mężczyzn, półfinały kobiet (Court Philippe Chartrier)
19:00 - 23:00 - ćwierćfinały singli mężczyzn, półfinały kobiet (Court Philippe Chartrier)
12:00 - 19:00 - ćwierćfinały singli mężczyzn, półfinały mikstów, półfinały debli kobiet (Court Suzanne Lenglen)
12:00 - 19:00 - półfinały mikstów, debli kobiet (Court Simone Mathieu)

  • 2 sierpnia (piątek)

12:00 - 17:00 - półfinały singli mężczyzn, mecz o brąz kobiet (Court Philippe Chartrier)
12:00 - 19:00 - mecz o brąz deble mężczyzn, miksty (Court Suzanne Lenglen)
19:00 - 23:30 - półfinały singli mężczyzn, finały mikstów (Court Philippe Chartrier)

  • 3 sierpnia (sobota)

12:00 - 19:00 - mecz o brąz singli mężczyzn, finał singli kobiet, finał debli mężczyzn (Court Philippe Chartrier)

  • 4 sierpnia (niedziela)

12:00 - 19:00 - mecz o brąz debli kobiet, finały debli kobiet, finały singli mężczyzn (Court Philippe Chartrier)


Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Wioślarstwo

Czwórka podwójna mężczyzn: Dominik Czaja, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup 

  • 28.07 - 09:00 - 13:10 (heats)
  • 01.08 - 09:30 - 12:40 (finały)

Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet: Martyna Radosz i Katarzyna Wełna 

  • 28.07 - 09:00 - 13:10 (heats)
  • 29.07 - 09:30 - 12:20 (repasaże)
  • 31.07 - 09:30 - 13:10 (półfinały)
  • 02.08 - 09:30 - 12:50 (finały)

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Wspinaczka sportowa

Wspinaczka sportowa na czas kobiet: Aleksandra Mirosław 

  • 05.08 - 10:00 - 14:00 (kwalifikacje)
  • 07.08 - 10:00 - 13:15 (finały)

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Zapasy

Styl wolny (-57 kg kobiet): Anhelina Łysak 

  • 08.08 - 11:00 - 13:30 (ćwierćfinały), 18:15 - 21:45 (półfinały)
  • 09.08 - 18:15 - 21:45 (finały)

Styl wolny (-68 kg kobiet): Wiktoria Chołuj 

  • 05.08 - 15:00 - 17:00 (ćwierćfinały), 21:00 - 22:00 (półfinały)
  • 06.08 - 18:45 - 21:00 (finały)

Kiedy startują Polacy na Igrzyskach 2024 w Paryżu? - Żeglarstwo

Klasa iQFoil kobiet: Maja Dziarnowska 

  • 28.07 - 12:00 - 19:00
  • 29.07 - 12:00 - 19:00
  • 30.07 - 12:00 - 19:00
  • 01.08 - 12:00 - 19:00
  • 02.08 - 12:00 - 19:00 (wyścigi medalowe)

Klasa ILCA 6 kobiet: Agata Barwińska 

  • 01.08 - 12:00 - 19:00
  • 06.08 - 12:00 - 19:00 (wyścigi medalowe)

Klasa iQFoil mężczyzn: Paweł Tarnowski 

  • 28.07 - 12:00 - 19:00
  • 29.07 - 12:00 - 19:00
  • 30.07 - 12:00 - 19:00
  • 01.08 - 12:00 - 19:00
  • 02.08 - 12:00 - 19:00 (wyścigi medalowe)

Klasa 49er mężczyzn: Dominik Buksak/Szymon Wierzbicki oraz Łukasz Przybytek/Jacek Piasecki 

  • 28.07 - 12:00 - 19:00
  • 29.07 - 12:00 - 19:00
  • 30.07 - 12:00 - 19:00
  • 01.08 - 12:00 - 19:00 (wyścigi medalowe)

Klasa 49erFX kobiet: Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak 

  • 28.07 - 12:00 - 19:00
  • 29.07 - 12:00 - 19:00
  • 30.07 - 12:00 - 19:00
  • 01.08 - 12:00 - 19:00 (wyścigi medalowe)

Formula Kite kobiet: Julia Damasiewicz 

  • 04.08 - 12:00 - 19:00
  • 05.08 - 12:00 - 19:00
  • 06.08 - 12:00 - 19:00
  • 07.08 - 12:00 - 19:00 
  • 08.08 - 12:00 - 19:00 (wyścigi medalowe)

Formula Kite mężczyzn: Maks Żakowski 

  • 04.08 - 12:00 - 19:00
  • 05.08 - 12:00 - 19:00
  • 06.08 - 12:00 - 19:00
  • 07.08 - 12:00 - 19:00 
  • 08.08 - 12:00 - 19:00 (wyścigi medalowe)


INTERIA.PL

Zobacz także

Sportowym okiem