Viking Stavanger - Tromso Idrettslag 0-1 (0-0). Liga norweska - 3. kolejka Eliteserien

16 maja na SR-Bank Arena w Stavanger odbyło się spotkanie 3. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Viking i Tromso IF. Mecz zakończył się zwycięstwem Tromso IF 1-0. Na stadionie stawiło się 600 widzów.

3. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-05-16 15:00 | Stadion: SR-Bank Arena | Widzów: 600 | Arbiter: Marius Hansen Grøtta
Viking Stavanger
Tromso Idrettslag
0
1
T. Totland 53'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 pojedynków jedenastka Viking wygrała 21 razy i zanotowała 17 porażek oraz osiem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Samúel Friðjónsson z drużyny gospodarzy. Była to 28. minuta starcia.

Jedyną bramkę meczu zdobył Tomas Olai dla zespołu Tromso IF. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Moses Ebiye.

W 63. minucie Samúel Friðjónsson został zastąpiony przez Sondre'a Auklenda. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Jostein Maurstad z Tromso IF. Chwilę później trener Tromso IF postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lasse Nilsena wszedł Adam Arnarson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie.

W 85. minucie boisko opuścili zawodnicy Tromso IF: Tobias Hafstad, Casper Øyvann, a na ich miejsce weszli Daniel Berntsen, August Mikkelsen. W 87. minucie kartką został ukarany Viljar Helland, piłkarz gospodarzy.

Jacob Karlstrøm
63′ Sondre Flem Bjørshol
Isak Helstad Amundsen
Henrik Heggheim
Jostein Maurstad Gundersen79′
87′ Viljar Helland Vevatne
Anders Jenssen
Yann-Erik Randa Bahezre de Lanlay
Daniel Berntsen85′
76′ Joe Zen Robert Bell
Tomas Olai Totland  53′
76′ Zlatko Tripić
Eric Bugale Kitolano
76′ Kevin Alexander Kabran
Lasse Nilsen83′
28′ 63′ Samúel Kári Friðjónsson
Mats Trige
63′ Herman Johan Haugen
Adam Örn Arnarson83′
Shayne Pattynama
Isak Kjelsrud Vik
76′ Runar Ullaland Hove
Casper Øyvann85′
Rolf Daniel Vikstøl
Kent-Are Antonsen
63′ Sondre Auklend
Runar Robinsønn Norheim
76′ Kristoffer Lie Løkberg
Jesper Bergset Robertsen
Harald Nilsen Tangen
Tobias Hafstad85′
76′ Tommy Hoeiland

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Viking obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Viking w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.