Viking Stavanger - Odd Grenland Skien 3-1 (1-1). Liga norweska - 29. kolejka Eliteserien

W pojedynku 29. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 5 grudnia, zespół Viking zwyciężył ze Skien 3-1 (1-1). Mecz na SR-Bank Arena w Stavanger obejrzało 14 103 widzów.

29. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-12-05 17:00 | Stadion: SR-Bank Arena | Widzów: 14103 | Arbiter: Sivert Amland
F. Jørgensen 3'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 starć jedenastka Viking wygrała 18 razy i zanotowała 15 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach pojedynku bramkę zdobył Filip Jørgensen. Sytuację bramkową stworzył Sander Svendsen.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Skien: Filipowi Jørgensenowi w 7. i Markusowi Kaasie w 11. minucie. Chwilę później trener Viking postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 12. minucie na plac gry wszedł Samúel Friðjónsson, a murawę opuścił Kristoffer Lie. Samúel Friðjónsson bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to już jego piąta bramka w tegorocznych rozgrywkach. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Joshua Kitolano z drużyny gości.

Jedenastka gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Sebastian Sebulonsen. Przy zdobyciu bramki pomógł Shayne Pattynama.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viking w 59. minucie spotkania, gdy Veton Berisha strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 22 zdobyte bramki.

W 63. minucie Shayne Pattynama został zmieniony przez Rolfa Vikstøla. W tej samej minucie Harald Tangen został zmieniony przez Yanna-Erika de Lanlaya, co miało wzmocnić jedenastkę Viking. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Johna Kitolano na Emila Jonassena. Trener Skien wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Flamura Kastratiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Sander Svendsen.

W 74. minucie w zespole Skien doszło do zmiany. Milan Jevtović wszedł za Conrada Wallema.

Niedługo później Samúel Friðjónsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viking, strzelając kolejnego gola w 76. minucie meczu. Asystę przy bramce zaliczył Kevin Kabran.

W 87. minucie Kevin Kabran został zmieniony przez Mai Traore, a za Sebastiana Sebulonsena wszedł na boisko Simen Kvia-Egeskog, co miało wzmocnić drużynę Viking. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joshuę Kitolanę na Syvera Aasa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Filip Rønningen Jørgensen  3′ 7′
63′ Shayne Pattynama
John Kitolano73′
63′ Harald Nilsen Tangen
Steffen Hagen
12′ Kristoffer Lie Løkberg
Joshua Gaston Kitolano45′ 90′
Joe Zen Robert Bell
Sander Svendsen74′
 45′ 87′ Sebastian Søraas Sebulonsen
Markus André Kaasa11′
 59′ (k.) Veton Berisha
Conrad Wallem74′
87′ Kevin Alexander Kabran
Bjørn Mæland
63′ Rolf Daniel Vikstøl
Eirik Asante Gayi
12′  76′ Samúel Kári Friðjónsson
Milan Jevtović74′
63′ Yann-Erik Randa Bahezre de Lanlay
Kristoffer Knudsen Larsen
Tommy Hoeiland
Syver Aas90′
87′ Simen Kvia-Egeskog
Flamur Kastrati74′
87′ Mai Traore

Arbiter nie ukarał zawodników Viking żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Skien w drugiej połowie wymienił czterech graczy.