Viking Stavanger - Lillestroem SK 5-1 (1-0). Liga norweska - 23. kolejka Eliteserien

W starciu 23. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 23 października, drużyna Viking wysoko wygrała z Lillestroem 5-1 (1-0). Mecz na SR-Bank Arena w Stavanger obejrzało 11 026 widzów.

23. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-10-23 16:00 | Stadion: SR-Bank Arena | Widzów: 11026 | Arbiter: Tom Harald Hagen
F. Krogstad 64'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 50 pojedynków jedenastka Lillestroem wygrała 19 razy i zanotowała 17 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viking w trzeciej minucie spotkania, gdy Sebastian Sebulonsen zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Rolf Vikstøl.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Lars Ranger z Lillestroem. Była to 19. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Viking.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 48. minucie pokonał bramkarza Harald Tangen.

Trener Viking wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Samúela Friðjónssona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Kristoffer Lie. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić trzecią bramkę. Niedługo później trener Lillestroem postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Fredrik Krogstad, a murawę opuścił Magnus Nordengen. Fredrik Krogstad bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie za Hansa Gustafssona wszedł Eskil Smidesang.

W tej samej minucie w zespole Lillestroem doszło do zmiany. Tobias Hammer wszedł za Ulrika Mathisena.

Piłkarze Lillestroem odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Fredrik Krogstad.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Viking, zdobywając kolejną bramkę. W 68. minucie wynik na 3-1 podwyższył Veton Berisha. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie.

W 73. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Veton Berisha z Viking. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Yann-Erik de Lanlay.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku Veton Berisha hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 5-1. Asystę przy bramce zaliczył Zlatko Tripić.

W 84. minucie w zespole Lillestroem doszło do zmiany. Martin Bergum wszedł za Ifeanyiego Mathew. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-1.

Mads Hedenstad Christiansen
 3′ 75′ Sebastian Søraas Sebulonsen
Espen Bjørnsen Garnås
Gianni Ryan Stensness
Tom Pettersson
David Brekalo
Philip Alexander Kolberg Slørdahl
74′ Rolf Daniel Vikstøl
Ifeanyi Mathew84′
 48′ 80′ Harald Nilsen Tangen
Lars Mogstad Ranger19′ 75′
56′ Kristoffer Lie Løkberg
Magnus Nordengen Knudsen62′
Joe Zen Robert Bell
Vetle Winger Dragsnes
74′ Yann-Erik Randa Bahezre de Lanlay
Hans Daniel Gustafsson62′
 68′, 73′, 82′ Veton Berisha
Jonatan Braut-Brunes
Zlatko Tripić
Ulrik Mathisen62′
Patrik Sigurður Gunnarsson
Knut-André Søyland Skjærstein
75′ Sondre Flem Bjørshol
Josef Brian Baccay
Viljar Helland Vevatne
Simen Kind Mikalsen
74′ Shayne Pattynama
Martin Bergum84′
56′ Samúel Kári Friðjónsson
Fredrik Krogstad62′  64′
Tommy Hoeiland
Henrik Langaas Skogvold75′
74′ Kevin Alexander Kabran
Eskil Smidesang Edh62′
80′ Simen Kvia-Egeskog
Tobias Hammer Svendsen62′

Pål-André Helland

Jedenastka Viking była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Viking żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.