Viking Stavanger - Brann Bergen 3-1 (1-1). Liga norweska - 1. kolejka Eliteserien

9 maja na SR-Bank Arena w Stavanger odbyło się starcie 1. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Viking i Brannu. Mecz zakończył się zwycięstwem Viking 3-1. Na stadionie zasiadło 600 widzów.

D. Bamba 42'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 50 pojedynków zespół Viking wygrał 22 razy i zanotował 17 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viking w 19. minucie spotkania, gdy Samúel Friðjónsson strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Joe Zen.

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Daouda Bamba. Asystę zanotował Petter Dahle.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kristoffer Lie z Viking. Była to 45. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia ukarał kartką Kristoffera Barmena, piłkarza Brannu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Viking przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie Veton Berisha dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy golu zanotował Kevin Kabran.

W 70. minucie za Samúela Friðjónssona wszedł Harald Tangen. W 76. minucie w jedenastce Viking doszło do zmiany. Herman Haugen wszedł za Sondre Bjørshola. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Vegard Valgermo z zespołu gości.

W 81. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Brannu Ole Blomberg. W 82. minucie David Wolfe został zmieniony przez Mathiasa Knutsena, co miało wzmocnić jedenastkę Brannu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kevina Kabrana na Sondre'a Auklenda.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Håkon Eikemo Opdal
76′ Sondre Flem Bjørshol
Kristoffer Barmen60′
 19′ 70′ Samúel Kári Friðjónsson
David Møller Wolfe82′
45′ Kristoffer Lie Løkberg
Filip Møller Delaveris
Fredrik Torsteinbø
Petter Dahle Strand
 66′ Veton Berisha
Robert Taylor
88′ Kevin Alexander Kabran
Daouda Karamoko Bamba  42′
Arild Østbø
Eirik Holmen Johansen
76′ Herman Johan Haugen
Ole Martin Lekven Kolskogen
Shayne Pattynama
Jon-Helge Tveita
Rolf Daniel Vikstøl
Niklas Jensen Wassberg
88′ Sondre Auklend
Moonga Simba
Lars Erik Sødal
Aune Selland Heggebø
70′ Harald Nilsen Tangen
Mathias Knutsen Rasmussen82′
Tommy Hoeiland

Sebastian Søraas Sebulonsen

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Viking w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.