Viking Stavanger - Brann Bergen 2-0 (1-0). Liga norweska - 27. kolejka Eliteserien

W meczu 27. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 2 grudnia, zespół Viking wygrał z Brannem 2-0 (1-0). Mecz na SR-Bank Arena w Stavanger obejrzało 600 widzów.

27. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-12-02 18:00 | Stadion: SR-Bank Arena | Widzów: 600 | Arbiter: Sigurd Smehus Kringstad
Viking Stavanger
Brann Bergen
2
0
V. Berisha 17'
Y. Ibrahimaj 67'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 49 pojedynków drużyna Viking wygrała 21 razy i zanotowała 17 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viking w 17. minucie spotkania, gdy Veton Berisha zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Zymer Bytyqi.

Kibice Viking nie mogli już doczekać się wprowadzenia Evena Østensena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Zymer Bytyqi. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Viking.

W 53. minucie za Kristoffera Lie wszedł Joe Bell. Po chwili trener Brannu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Fredrik Haugen, a murawę opuścił Sander Svendsen.

W tej samej minucie w jedenastce Brannu doszło do zmiany. Jon-Helge Tveita wszedł za Ole Blomberga.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Viking, strzelając kolejnego gola. W 67. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ylldren Ibrahimaj. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Fredrik Torsteinbø.

W 82. minucie boisko opuścili piłkarze Brannu: Gilli Rólantsson, Mathias Rasmussen, a na ich miejsce weszli Thomas Grøgaard, Robert Taylor. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Petter Strand
 67′ Ylldren Ibrahimaj
Sander Svendsen61′
53′ Kristoffer Lie Løkberg
Thomas Grøgaard82′
Yann-Erik de Lanlay
Kristoffer Barmen
 17′ Veton Berisha
Robert Taylor82′
36′ Zymer Bytyqi
Erlend Hustad
53′ Joe Bell
Marcus Johansen Mehnert
Samúel Kári Friðjónsson
Mathias Rasmussen82′
Tommy Hoeiland
Gilli Rólantsson82′
Sebastian Søraas Sebulonsen

36′ Even Østensen

Drużyna Viking zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka Brannu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.