Viking - Rosenborg 1-2 (0-1). Liga norweska - 5. kolejka Eliteserien

W starciu 5. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 27 maja, drużyna Viking przegrała z Rosenborgiem 1-2 (0-1). Mecz na Release Arena w Sandefjordzie obejrzało 600 widzów.

5. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-05-27 18:00 | Stadion: Release Arena | Widzów: 600 | Arbiter: Ola Hobber Nilsen
G. Molins 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Rosenborgu wygrała aż 13 razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 20. minucie Franklin Nyenetue został zastąpiony przez Kristoffera Normanna.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Rosenborgu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie Even Hovland dał prowadzenie swojej jedenastce. W zdobyciu bramki pomógł Edvard Tagseth.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rosenborgu.

Drużyna gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 16 minut, jedenastka Viking doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Kristoffer Normann. W 60. minucie w drużynie Rosenborgu doszło do zmiany. Per Skjelbred wszedł za Edvarda Tagsetha.

Po chwili trener Rosenborgu postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Emila Konradsena. Na boisko wszedł Håkan Wiedesheim-Paul, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marca Vales'a z Viking, a w 87. minucie Dina Islamovicia z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Rosenborgu w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej drugiej minucie meczu wynik ustalił Guillermo Molins. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Kristoffer Zachariassen.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Erlend Dahl Reitan
82′ Marc Vales González
Kristoffer Zachariassen
83′ Amer Ordagić
Edvard Sandvik Tagseth60′
74′ Enric Vallès Prat
Vebjørn Hoff
Viðar Ari Jónsson
Carlo Johan Holse Justesen84′
74′ Alexander Ruud Tveter
Dino Islamović87′
20′ Franklin Nyenetue
Anders Ågnes Konradsen
20′  51′ Kristoffer Normann Hansen
Per Ciljan Skjelbred60′
83′ Sander Risan Mørk
Ole Christian Hammerfjell Sæter
74′ Harmeet Singh
Guillermo Federico Molins Palmeiro84′  90′
Henrik Sælebakke Falchener
Håkan Rasmus Wiedesheim-Paul67′
74′ Marcos Celorrio Yécora

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Rosenborgu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.