Viking - IK Start 4-1 (1-0). Liga norweska - 26. kolejka Eliteserien

W pojedynku 26. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 28 listopada, drużyna Viking wygrała z IK Start 4-1 (1-0). Mecz na SR-Bank Arena w Stavanger obejrzało 600 widzów.

26. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-11-28 16:00 | Stadion: SR-Bank Arena | Widzów: 600 | Arbiter: Dag Vidar Hafsås
K. Kabran 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 meczów zespół Viking wygrał 14 razy i zanotował osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Sebastian Sebulonsen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viking, strzelając gola w 20. minucie spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Viking.

Jedyną kartkę w meczu dostał Zymer Bytyqi z Viking. Była to 52. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viking w 62. minucie spotkania, gdy Samúel Friðjónsson zdobył drugą bramkę. Kibice IK Start nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kaspra Skaanesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Martin Ramsland. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić pierwszą bramkę.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Fredrik Torsteinbø.

W 72. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Fredrik Torsteinbø z Viking. Asystę zanotował Yann-Erik de Lanlay.

W 73. minucie Eirik Schulze został zmieniony przez Mathiasa Bringakera. Chwilę później trener Viking postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Even Østensen, a murawę opuścił Sondre Bjørshol.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia bramkę pocieszenia zdobył Kevin Kabran. Przy zdobyciu bramki asystował Mathias Bringaker.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Jonas Deumeland
74′ Sondre Flem Bjørshol
Eirik Wichne
87′ Henrik Heggheim
Joackim Jørgensen
Axel Óskar Andrésson
Jesper Daland
 20′ Sebastian Søraas Sebulonsen
Kristoffer Tønnessen
 70′, 72′ Fredrik Torsteinbø
Mohamed El Makrini74′
 62′ Samúel Kári Friðjónsson
Eman Marković
Joe Bell
Kevin Kabran  90′
78′ Yann-Erik de Lanlay
Erlend Segberg
78′ Veton Berisha
Eirik Schulze73′
52′ Zymer Bytyqi
Martin Ramsland67′
Arild Østbø
Amund Wichne
Michael Thomas Tallaksen Crowe
Vegard Amundsen Bergan
87′ Kristoffer Paulsen
Henrik Robstad
78′ Sondre Auklend
Cristian Bolanos
78′ Tommy Hoeiland
Kasper Skaanes67′
74′ Even Østensen
Mathias Bringaker73′

Steffen Lie Skålevik74′

Sędzia nie ukarał piłkarzy IK Start żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół IK Start w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.