Viking Fotballklubb - Rosenborg Trondheim 1-1 (0-1). Liga - 12. kolejka

W meczu 12. kolejki Eliteserien, który rozegrany został 3 lipca, zespół Viking zremisował z Rosenborgiem Trondheim 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na SR-Bank Arena w Stavanger. Na boisku mogliśmy zobaczyć Pawela Chrupallę występującego w Rosenborgu Trondheim.

W  meczu 12. kolejki  Eliteserien, który rozegrany został 3 lipca, zespół Viking zremisował  z Rosenborgiem Trondheim  1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na SR-Bank Arena w Stavanger. Na boisku mogliśmy zobaczyć Pawela Chrupallę występującego w Rosenborgu Trondheim.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół Rosenborga Trondheim wygrał aż 11 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko cztery.

W zdobyciu bramki pomógł Carlo Holse.

W tym czasie to zawodnicy Rosenborga Trondheim otworzyli wynik. W 29. minucie Stefano Vecchia dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 44. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adriana Pereirę z Rosenborga Trondheim, a w 45. minucie Samuela Fridjonssona z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rosenborga Trondheim.

Na drugą połowę zespół Viking wyszedł w zmienionym składzie, za Samuela Fridjonssona wszedł Yann-Erik de Lanlay. W 58. minucie za Stefana Vecchię wszedł Bryan Fiabema.

W 64. minucie w drużynie Viking doszło do zmiany. Niklas Sandberg wszedł za Shayne Pattynamę.

W 66. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Rosenborga Trondheim Adrian Pereira. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Rosenborga Trondheim doszło do zmiany. Edvard Tagseth wszedł za Ole Saetera.

W tej samej minucie trener Rosenborga Trondheim postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Tobiasa Børkeeieta wszedł Renzo Giampaoli, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Rosenborga Trondheim utrzymać remis. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Sondre Bjorshol z drużyny Viking. Była to 72. minuta pojedynku. W 74. minucie Kevin Kabran został zmieniony przez Zlatka Tripica, a za Haralda Tangena wszedł na boisko Fredrik Torsteinsbo, co miało wzmocnić zespół Viking. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriana Pereirę na Jonathana Augustinssona.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry czerwone kartki dostali: Zlatko Tripic z Viking i Markus Henriksen z Rosenborga Trondheim. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Viking w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną czerwoną.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.