Viking Fotballklubb - Fotballklubben Jerv 3-0 (0-0). Liga - 6. kolejka

16 maja na SR-Bank Arena w Stavanger odbyło się starcie 6. kolejki Eliteserien pomiędzy drużynami Viking i Jervu. Mecz zakończył się zwycięstwem Viking 3-0.

16 maja  na SR-Bank Arena w Stavanger odbyło się starcie  6. kolejki  Eliteserien pomiędzy drużynami Viking  i Jervu. Mecz zakończył się zwycięstwem Viking 3-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Viking wygrał aż trzy razy, a przegrał tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Erlenda Hustada z Jervu, a w 35. minucie Zlatka Tripica z drużyny przeciwnej.

W 36. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Erlend Hustad, osłabiając zespół Jervu. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 34. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Viking wyszła w zmienionym składzie, za Zlatka Tripica wszedł Kevin Kabran. Trener Viking postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił obrońcę Sondre Bjorshola i na pole gry wprowadził napastnika Yanna-Erika de Lanlaya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie za Shayne Pattynamę wszedł Niklas Sandberg. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Viking: Gianniemu Stensnessowi w 60. i Haraldowi Tangenowi w 67. minucie. W 63. minucie Willis Furtado został zmieniony przez Rodneya Antwiego, a za Doguhana Simsira wszedł na boisko Amadou Diallo, co miało wzmocnić zespół Jervu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Haralda Tangena na Maiego Traorego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viking w 73. minucie spotkania, gdy Veton Berisha strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W 74. minucie Ole Kolskogen został zmieniony przez Erika Sandberga, co miało wzmocnić drużynę Jervu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuela Fridjonssona na Viljara Vevatnego.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę dostał Niklas Sandberg z zespołu Viking.

Drużyna Jervu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Viking, zdobywając kolejną bramkę. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się David Brekalo. Asystę przy golu zaliczył Niklas Sandberg.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu wynik na 3-0 podwyższył Mai Traore.

W 89. minucie boisko opuścili piłkarze Jervu: Mikael Ugland, Kristian Novak, a na ich miejsce weszli Erik Brenden, Daniel Arrocha. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Kristian Novak, zawodnik Jervu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Drużyna Viking zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Viking w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a w drugiej jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.