Valerenga Oslo - Rosenborg Trondheim 1-1 (1-1). Liga norweska - 1. kolejka Eliteserien

W meczu 1. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 9 maja, zespół Valerengi zremisował z Rosenborgiem 1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Intility Arena w Oslo.

K. Zachariassen 44'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 50 starć drużyna Rosenborgu wygrała 30 razy i zanotowała sześć porażek oraz 14 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Evenowi Hovlandowi z Rosenborgu.

W 39. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Rosenborgu Even Hovland.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Kristoffer Zachariassen. Asystę zaliczył Vebjørn Hoff.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Rosenborg: Carlowi Anderssonowi w 57. i Kristofferowi Zachariassenowi w 63. minucie. W 66. minucie za Amora Layouniego wszedł Tobias Christensen.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Rosenborgu doszło do zmiany. Carlo Holse wszedł za Emila Konradsena. W 88. minucie arbiter ukarał kartką Vebjørna Hoffa, zawodnika gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Dino Islamović
66′ Amor Yonas Layouni
Besim Šerbečić
66′ Tobias Christensen
Carlo Johan Holse Justesen69′
Seedy Jatta
Guillermo Federico Molins Palmeiro
Henrik Udahl
Håkan Rasmus Wiedesheim-Paul

Sędzia nie ukarał piłkarzy Valerengi żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery żółte.

Drużyna Valerengi w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Zespół gości w drugiej połowie również dokonał jednej zmiany.