Valerenga Oslo - Odd Grenland Skien 1-1 (1-1). Liga norweska - 14. kolejka Eliteserien

W pojedynku 14. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 16 czerwca, drużyna Valerengi zremisowała ze Skien 1-1 (1-1). Mecz na Intility Arena w Oslo obejrzało 600 widzów.

14. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-06-16 20:00 | Stadion: Intility Arena | Widzów: 600 | Arbiter: Svein Oddvar Moen
Valerenga Oslo
Odd Grenland Skien
1
1
H. Udahl 11'
M. Bakenga 43'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 meczów jedenastka Valerengi wygrała 18 razy i zanotowała 13 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Valerengi w 11. minucie spotkania, gdy Henrik Udahl strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Christiana Dahlego.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał John Kitolano z zespołu gości. Była to 24. minuta meczu. W 27. minucie za Arona Dønnuma wszedł Seedy Jatta.

Piłkarze Skien odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Mushagalusa Bakenga.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Valerengi postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Seedego Jattę wszedł Brage Skaret, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis. W doliczonej trzeciej minucie spotkania arbiter przyznał kartkę Markusowi Kaasie z Skien.

Filip Rønningen Jørgensen
27′ Aron Leonard Dønnum
Sander Svendsen79′
 11′ Henrik Udahl
Kristoffer Knudsen Larsen79′
71′ Brage Skaret
Tobias Lauritsen82′
27′ 71′ Seedy Jatta
Onyekachi Hope Ugwuadu

Sędzia nie ukarał zawodników Valerengi żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Zespół Valerengi wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.